Aglomeracja Wałbrzyska, FOTOGALERIE, Polecamy, Wałbrzych

Ale festyn na Podgórzu! – ZOBACZ ZDJĘCIA

Wielu najmłodszych mieszkańców Podgórza, jednej z dzielnic Wałbrzycha, uczestniczyło w festynie „Bezpieczne dzieci”, który odbył się na boisku PSP nr 5. Ciekawi goście, którzy tego dnia zawitali do dzieci uczyli ich bezpieczeństwa w codziennym życiu.

Podgorze_glowne

Przyjechali m.in. ratownicy Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR, którzy oprócz pokazów przygotowali niespodziankę: przywieźli sympatyczną suczkę Ezrę, wyszkoloną do poszukiwania zaginionych ludzi. – Jeśli kiedyś, nie daj Boże, zgubicie się np. w lesie i zobaczycie, że biegnie w waszą stronę pies w ratowniczych szelkach, to nie bójcie się go i nie uciekajcie. To może być Ezra lub inny pies ratownik, który doprowadzi do was pomoc – tłumaczył Marcin Szewczak, ratownik GOPR i przewodnik Ezry. Wyjaśnił też dzieciom, że obcego psa absolutnie nie wolno głaskać po głowie. Przekazał też wiele innych, cennych wskazówek, dotyczących bezpiecznego postępowania z czworonogami.

Przyjechali też wałbrzyscy policjanci, którzy nie tylko uczyli najmłodszych zasad bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach, ale także pozwolili zachwyconym maluchom „zwiedzać” policyjny radiowóz. Dzieci mogły same włączać policyjnego „koguta”, obejrzeć radiostację, a nawet wybrać się, wraz z policjantami, na krótką przejażdżkę.

Przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża zaprezentowali niezwykle ważne zasady udzielania pierwszej pomocy, a nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 przygotowali konkursy i pogadanki, związane z bezpieczeństwem.

Dzieci na Podgórzu odwiedził też wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk, który zdradził, że gdy był małym chłopcem to… wybił niechcący sąsiadom szybę podczas gry w piłkę. Dlatego poprosił dzieciaki, aby były ostrożne nawet podczas zwykłych zabaw, bo o niefortunne zdarzenia nietrudno.

Na festyn zawitał też ZGAS, mistrz Polski w beatboxie i brzuchomówca, który nie tylko pokazał, co potrafi, ale też uczył dzieci beatboxu. Dorośli, którzy także licznie przybyli na sobotni festyn, mogli liczyć m.in. na bezpłatne porady prawnika.

Podczas zabawy rozdano ponad tysiąc wat cukrowych, uczestnicy imprezy zjedli 150 litrów pysznej, darmowej grochówki oraz kilogramy ciasta. Był to już drugi na Podgórzu festyn poświęcony bezpieczeństwu. Pierwszy odbył się rok temu i dotyczył bezpieczeństwa dzieci na drodze. W tym roku najmłodsi poznawali zasady bezpieczeństwa w codziennym życiu.

Festyn zorganizowali: Rada Wspólnoty Samorządowej Podgórze i Stowarzyszenie Mieszkańców Podgórza, a jego pomysłodawcą i współorganizatorem są Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. W tym roku w organizację włączyła się też Szkoła Podstawowa nr 5.

Fot. użyczone

7 października 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica