Aglomeracja Wałbrzyska, Mieroszów, Polecamy

Ależ ujęcie!

Ministerstwo Środowisko rozstrzygnęło konkurs „Geologia w obiektywie”. Wśród laureatów znalazło się zdjęcie Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej (gm. Mieroszów), należącej do KSS Bartnica.

Świetna fotografia pod tytułem „Kopalnia Melafiru”, wykonana przez Agatę Karmolińską, zdobyła drugie miejsce w kategorii „Geologia w polskim krajobrazie”.
Celem konkursu Ministerstwa Środowiska jest rozwój wiedzy o geologii, pokazywanie niezwykłych struktur geologicznych kształtujących krajobraz, wyjątkowych odsłonięć skalnych cechujących się nadzwyczajnymi walorami edukacyjnymi i merytorycznymi czy prac ukazujących niezwykłość wytworów natury. Zdjęcia rozpatrywane są w trzech kategoriach: „Geologia w polskim krajobrazie”, „Polskie stanowiska geologiczne” oraz „Okazy mineralogiczne i paleontologiczne w Polsce”.
„W tym roku wpłynęło wiele prac o naprawdę wysokim poziomie, zarówno artystycznym, jak i merytorycznym” – czytamy na stronie Ministerstwa Środowiska. Jury konkursu nie miało więc łatwego zadania i długo debatowało. Tym ważniejsze jest, że zdjęcie należącej do KSS Bartnica Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej zdobyło w swojej kategorii tak wysoką nagrodę. Warto podkreślić, że przedstawiony na nagrodzonym zdjęciu krajobraz kopalni w Rybnicy Leśnej jest jedyną wśród nagrodzonych fotografią, która nie powstał w sposób naturalny, a w wyniku działań człowieka. Nagroda potwierdza też znaczenie nie tylko gospodarcze, ale również turystyczne Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej.
Zdobywczynią Grand Prix całego konkursu została Agnieszka Omen, za zdjęcie „Syninkluzje w bursztynie – pająk Araneae wraz z muchówką Diptera”. Natomiast zwycięzcą kategorii, w której tytuł wicemistrza zdobyło zdjęcie Kopalni Melafiru w Rynicy Leśnej, otrzymał Łukasz Barzowski za fotografię „Tatry – najwyższe góry w łańcuchu Karpat, Dolina Gąsienicowa”.
Fot. użyczone (Agata Karmolińska/KSS Bartnica)

23 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica