Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Bieg wyjątkowego człowieka dla wyjątkowej osoby

Prawie półtora tysiąca biegaczy wystartowało w minioną sobotę w IV Półmaratonie Świdnickim RST. I nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden szczegół. Dla Świebodzic było to bowiem wydarzenie szczególne.

Mieszkaniec miasta Paweł Białek przebiegł cały dystans 21 km w garniturze. Akcja miała cel charytatywny – pomoc dla ciężko chorej mieszkanki Świebodzic.

Paweł nazwał swój bieg „Elegancki bieg dla Alicji”. Głównym sponsorem akcji była firma PAWO, polski producent męskiej odzieży, która wyposażyła biegacza w garnitur, a także gabinet kosmetyczny Koncepcja Piękna Katarzyny Górajewskiej. Buty ufundował salon obuwniczy Adama Pofelskiego, Rober Sitek zadbał o materiały promocyjne (plakaty).

– Jestem bardzo zadowolony, wprawdzie „życiówki” nie zrobiłem, ale cel był inny, chodziło o pomoc – mówi Paweł Białek, który mimo niekomfortowego ubioru zajął wyśmienite miejsce – 96 z wynikiem 1:29.

Pawłowi podczas biegu kibicowała pani Alicja Mleczek, a także Ewa Proć-Antoszewska, która jest jedną z inicjatorek akcji pomocowej w mieście na rzecz świebodziczanki.

– Paweł to wspaniały człowiek o wielkim sercu, cieszę się, że mogłam go poznać i że wspólnie pomagamy – mówi pani Ewa.

Celem akcji była oczywiście zbiórka pieniędzy na leczenie pani Alicji. To mama dwójki dzieci, która po przeszczepie szpiku zmaga się z ciężkimi powikłaniami, wymaga nadal specjalistycznego leczenia i rehabilitacji.

Pieniądze cały czas spływają na konto, wynik zbiórki wkrótce zostaną podane do publicznej wiadomości.

Fot. użyczone/Ewa Proć-Antoszewska

 

8 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica