Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Bransoletki pomogą osobom starszym

W Centrum Kultury-MBP w Głuszycy odbyło się uroczyste przekazanie „Bransoletek Życia” dla osób objętych programem Teleopieka. – Wraz z Jedliną jesteśmy pierwszymi gminami na Dolnym Śląsku, które używają tak innowacyjnego systemu sprzyjającego ochronie życia i zdrowia seniorów – mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Przypomnijmy, że w połowie kwietnia w Jedlinie-Zdroju podpisano umowę między gminami oraz firmą Comarch Healthcare. Zakup bransoletek to element Gminnego Programu Wspierania Aktywności i Zapobiegania Wykluczeniu Społecznemu Seniorów na lata 2019-2025 „Nasz senior” w Głuszycy.
Bransoletki mają za zadanie monitorować stan zdrowia seniorów i wywołać szybką reakcję służb ratowniczych w przypadku zagrożenia życia. W ramach programu Teleopieka – „Bransoletka Życia” w gminie Głuszyca objęto tą formą wsparcia 16 osób, które spełniły wszystkie warunki zawarte w regulaminie programu. Podczas uroczystości przekazania bransoletek seniorzy obejrzeli prezentację dotyczącą urządzeń oraz zostali przeszkoleni przez koordynatorów programu z ich obsługi. Uczestnicy programu objęci są pełnym 24-godzinnym monitoringiem.
Fot. użyczone (UM Głuszyca)

25 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica