Na sygnale, Polecamy

Chciał wyłudzić pożyczkę

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 34-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który próbował wyłudzić kredyt w jednym z banków. Funkcjonariusze w trakcie śledztwa udowodnili mężczyźnie popełnienie w tym roku jeszcze dwóch podobnych przestępstw. Podejrzanemu za oszustwa grozi kara do 8 lat więzienia.

Oszust został zatrzymany w zeszły czwartek po godzinie 14:00 w siedzibie jednego z banków przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu. Mężczyzna przekazał pracownikowi zaświadczenie, w którym zawarte były nieprawdziwe informacje o jego zatrudnieniu i wysokości osiąganych zarobków. Tym samym działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej próbował doprowadzić firmę do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Aby nie wzbudzić podejrzeń u pracownika banku pożyczka miała dotyczyć kwoty tylko 800 złotych.
Podczas dalszych czynności procesowych policjanci udowodnili 34-latkowi dokonanie jeszcze dwóch takich samych czynów w marcu i maju tego roku. Wtedy w grę wchodziły także niskie kwoty: 400 oraz 800 zł.
Podejrzany przyznał się do winy. Przed sądem odpowie za usiłowanie oszustwa oraz używanie podrobionych dokumentów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat. Funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że 34-latek już w 2014 roku był karany za popełnienie podobnych przestępstw.
Fot. ilustracyjne

9 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica