Aktualności, Polecamy

Drogi mamy coraz lepsze

Zakończył się remont kolejnego odcinka ul. Niepodległości w Wałbrzychu, oddano też do użytku nową nawierzchnię ul. Wałbrzyskiej. Inwestycje to efekt współpracy miasta z KSS Bartnica. Wylotowe ulice Niepodległości i Wałbrzyska to łączące się ze sobą odcinki drogi krajowej nr 35, prowadzącej do przejścia granicznego z Czechami w Mieroszowie.

Są ważne nie tylko dla miejscowych kierowców, ale stanowią też wizytówkę miasta dla wjeżdżających i wyjeżdżających z Polski. Owa „wizytówka” jest w coraz lepszym stanie – dzięki współpracy miasta Wałbrzych z Kopalniami Surowców Skalnych w Bartnicy prowadzone są tu bowiem kolejne remonty. I choć to droga krajowa,  to dla dobra kierowców ciężar jej napraw biorą na siebie w ostatnich latach KSS Bartnica i miasto.

Przy ul. Niepodległości – od numeru 261 do skrzyżowania z ul. Wylotową – kopalnia i samorząd – sfinansowali gruntowny remont kilkusetmetrowego odcinka. Dotychczasową drogę rozebrano, a w jej miejsce KSS Bartnica zapewniła nową, odporną konstrukcję. Na spód jezdni położono tzw. stabilizację z cementu, następnie ułożono podbudowę z wydobywanych w regionie kruszyw, na wierzch dano trzy warstwy asfaltu, wyprodukowanego w miejscowej wytwórni mas bitumicznych w Starym Julianowie. Kopalnia sfinansowała też m.in. budowę nowych krawężników. Co ciekawe – z pozyskanej ze starej jedni kostki ułożono wjazdy na okoliczne posesje oraz zatoczkę przystanku autobusowego. Miasto zapewniło natomiast m.in. przebudowę kanalizacji burzowej, naprawę kanalizacji sanitarnej oraz nowy chodnik.

Natomiast przy ul. Wałbrzyskiej miasto sfinansowało prace, zapewniło m.in. nowe bariery energochłonne i krawężniki, a  KSS Bartnica dostarczyła ponad tysiąc ton masy bitumicznej. Koszty obydwu remontów wyniosły ok. miliona złotych.

Jakub Madej, prezes KSS Bartnica podkreśla, że kopalnia włącza się w naprawy dróg w regionie, choć nie  ma takiego obowiązku. – Drogą nr 35 wozimy kruszywa z Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej do bocznicy kolejowej w Wałbrzychu. I choć to droga krajowa, z której korzystają każdego dnia tysiące kierowców, to czujemy się współodpowiedzialni za jej stan. Dlatego dobrowolnie, we współpracy z miastem, prowadzimy tu remonty – mówi prezes Madej.

W ostatnich latach kopalnia wsparła naprawę lub sama wyremontowała na ul. Niepodległości i w jej okolicach aż sześć odcinków dróg: ul. Tunelową i Gdańską, trzy odcinki ul. Niepodległości oraz  część ul. Wałbrzyskiej.

Fot. użyczone/EGO MEDIA

 

7 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica