Aktualności, Polecamy

Dwa Delfinki w powiecie wałbrzyskim

Uczniowie i mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego już korzystają z krytej pływalni w Głuszycy, która powstała dzięki projektowi samorządu województwa „Dolnośląskie Delfinki”. Drugi basen powstanie w Szczawnie-Zdroju.

− Budowa przyszkolnych pływalni ma umożliwić przede wszystkim prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla dzieci oraz łatwiejszy dostęp do pływalni dla mieszkańców miejscowości, które do tej pory nie dysponowały krytymi obiektami pływackimi. Pozwoli to na zapewnienie dostępu do podstawowej aktywności sportowej, jaką jest pływanie, szerszemu gronu mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości – zaznacza Czesław Kręcichwost, radny wojewódzki.

Delfinek w Głuszycy znajduje się przy największej w gminie Szkole Podstawowej nr 3. Na pływalni oprócz zaplecza szatniowo-sanitarnego są jeszcze sauna i jacuzzi. Całkowity koszt inwestycji to ok. 6,25 mln zł, z czego dotacja województwa wyniosła 1,25 mln. Pozostałe środki zapewniły Gminy Głuszyca oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Pływalnie będą w pełni dostępne i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, mają służyć także w czasie wolnym, po zakończeniu zajęć szkolnych społeczności lokalnej dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych. Tak jak wszystkie pływalnie wybudowany w ramach programu delfinek ma nieckę basenową o wymiarach 16,67×8,5m i głębokości od 0,9m do 1,35 m z czterema torami pływackimi o szerokości 2 m każdy.

Mieszkańcy powiatu za dwa lata będą mogli również korzystać z delfinka w Szczawnie-Zdroju. Gmina podpisała już umowę na budowę krytej pływalni „Dolnośląski Delfinek”, która powstanie przy ul. Słonecznej 1A w Szczawnie-Zdroju w ramach kompleksu oświatowo-sportowo-rekreacyjnego.

Pływalnie budowane są tak, aby były w pełni dostępne i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mają służyć także w czasie wolnym, po zakończeniu zajęć szkolnych społeczności lokalnej dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych. Do godziny 16:00 służą do nauki pływania dzieci i młodzieży szkolnej, m.in. w ramach realizowanego przez samorząd województwa programu „Umiem pływać”, a po zakończeniu nauki szkolnej w godzinach popołudniowych, a także w weekendy, ferie i wakacje pływalnia jest udostępniana mieszkańcom dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

Na Dolnym Śląsku powstanie w sumie 9 dolnośląskich delfinków. W tym roku w ramach pierwszej edycji powstały już cztery: w Strzegomiu, Chocianowie, Głuszycy i Górze. Pozostał do otwarcia jeszcze jeden – w Twardogórze. Natomiast w ramach drugiej edycji pływalnie budowane są w: Kątach Wrocławskich (otwarcie w tym roku), Żmigrodzie, Jeleniej Górze i Szczawnie-Zdroju. Samorząd województwa przekazał na realizację projektu w sumie 11,25 mln zł.

Fot. użyczone (UMWD)

20 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica