Aktualności, Polecamy

Explore wAubrzych czyli wspólnoty bilet do kilku atrakcji

Do zamku Książ, Palmiarni oraz Centrum Kultury i Sztuki Stara Kopalnia dołączyło Muzeum Porcelany. Tym samym turysta odwiedzający Wałbrzych będzie mógł zakupić jeden bilet do czterech największych atrakcji turystycznych miasta. Dzięki temu zaoszczędzi aż 20 zł.

Głównym celem wspólnego biletu promowanego w ramach akcji Explore wAubrzych jest „wysłanie” odwiedzających z Zamku Książ do innych wałbrzyskich obiektów. Szczegóły wspólnego przedsięwzięcia zaprezentowali w muzealnych ogrodach Anna Żabska, prezes Zamku Książ, Jan Jędrasik, dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz Jacek Drejer, dyrektor Muzeum Porcelany. Od początku kwietnia można zarówno w kasach poszczególnych instytucji, jak i przez internet kupić jeden bilet, upoważniający do zwiedzenia Zamku Książ, Palmiarni, Starej Kopalni oraz Muzeum Porcelany.

-Zamek Książ jest bez wątpienia najbardziej popularnym obiektem turystycznym Wałbrzycha i Dolnego Śląska. Zależy nam, aby turyści, którzy już do nas dotarli, po zwiedzeniu zamku i palmiarni, pojechali dalej na wałbrzyską Starówkę, aby odwiedzili Starą Kopalnię i Muzeum Porcelany, które podobnie jak nasz zamek są miejscami unikatowymi na skalę polską, a nawet europejską – wyjaśnia prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

Wspólny bilet jest dostępny w kasach wspomnianych instytucji. W Książu można go kupić także online, a niebawem taką formę sprzedaży ma wprowadzić także Stara Kopalnia i Muzeum Porcelany.

Akcja Explore wAubrzych ma na celu zwiększenie ruchu turystycznego w Wałbrzychu. We wrześniu 2012 r. Wałbrzych kupił Palmiarnię od Agencji Nieruchomości Rolnych i została przyłączona do gminnej spółki Zamek Książ. Wprowadzono wspólny bilet wstępu do obu obiektów. Kolejnym krokiem było wprowadzenie w 2015 r., po głośnej na świecie historii „złotego pociągu” wspólnego biletu wstępu do Zamku Książ, Palmiarni oraz Starej Kopalni. Teraz korzystając ze wspólnej wejściówki, turyści będą mogli również odwiedzić Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Wspólny bilet wstępu jest ważny przez rok. Jego zakup to dla turystów nie tylko wygoda, ale również spora ulga. Bilet normalny kosztuje 52 zł, czyli o 20 zł taniej, niż gdyby kupować cztery osobne bilety wstępu. Cena wspólnego biletu ulgowego wynosi 37 zł.

Fot. archiwum

5 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica