Kilka medali „górali” w tym złota Podgórska

Udanie w mistrzostwach Polski MTB XCO spisali się zawodnicy KKW Superior Wałbrzych. Aleksandra Podgórska zdobyła złoty medal, a Filip Helta brązowy. Złoty krążek z Gielniowa przywiozła też Natalia Jeruzalska, która zwyciężyła w Pucharze Prezesa PZKol.

Podgorska_mistrzyni

Mistrzostwa odbyły się w zeszły weekend na trudnej technicznie trasie w Gielniowie. Dobra forme potwierdzili reprezentanci KKW Superior, którzy wrócili do Wałbrzycha z medalami. Mistrzynią Polski MTB XCO 2016 w kategorii U-23 kobiet została Aleksandra Podgórska (na zdjęciu w środku na najwyższym stopniu podium), zajmując jednocześnie 4 miejsce w wyścigu elity pań. W U-23 dobrze spisała się też Patrycja Piotrowska, która mimo kontuzji ręki, przyjechała na 4 pozycji. Medal MP zdobył ponadto Filip Helta, który zajął trzecią lokatę w wyścigu U-23 mężczyzn. Inni juniorzy wałbrzyskiego klubu nie błysnęli. Kamil Tarnawski zaliczył nagły spadek formy i ukończył wyścig na 20 pozycji, a Dariusz Michalik z powodu defektu nie ukończył zawodów.

Znakomicie zaprezentowała się też juniorka młodsza KKW Superior Wałbrzych, Natalia Jeruzalska, która w wyścigu o Puchar Prezesa PZKol zajęła pierwsze miejsce.