Aglomeracja Wałbrzyska, Boguszów Gorce, Polecamy

Maraton o fotografii

Wernisaż, spotkania autorskie i warsztaty fotograficzne – te wszystkie działania wypełnią trzy dni z Markiem Stańczykiem w Centrum „Witold” w Boguszowie-Gorcach. Zapraszamy na wystawę fotografii Marka Stańczyka „Duchy przemysłu 3.0 – demontaż Andaluzji 2009-2014”, która odbędzie się 25 maja o godz. 18.00.

stanczyk

Wystawa przedstawia zakład, który 10 lat temu był jeszcze czynny, a dziś nie pozostało po nim nic. Nie ma bramy, ogrodzenia ani torów. Nic. Jedynie zdjęcia przypominają o ostatnich latach historii tego ponad 100-letniego zakładu. Wernisaż będzie doskonałym tematem do dyskusji na temat przemijania, historii przemysłu i jego roli w rozwoju społeczeństwa oraz opieki nad tym co dziś mamy po odchodzącym świecie przemysłu ciężkiego.

W trakcie spotkania – autor wystawy zaprezentuje kilka filmów nagrodzonych na festiwalach oraz konkursach. Będzie można zapisać się na warsztaty fotograficzne, na które zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. Marek Stańczyk, urodzony w Siemianowicach Śląskich dokumentalista fotograficzny architektury przemysłowej na Śląsku, filmowiec i archiwizator. Autor albumu fotograficznego „Industria. Początek i Koniec” wydanego w 2016 roku oraz wielu ilustracji do gazet i czasopism, współscenarzysta do filmów opowiadających o Śląsku. Miłośnik wszystkiego, co związane z przemysłem, kolekcjoner pamiątek z Dolnego i Górnego Śląska. W społeczności internetowej posługuje się pseudonimem „fredmentor”. Laureat licznych konkursów fotograficznych i filmowych w kraju i za granicą. Stypendysta marszałka województwa śląskiego w Katowicach oraz ministra kultury.

Program spotkań/warsztatów:

czwartek, 25 maja:

18:00 – wernisaż wystawy, projekcje filmów, zapisy na warsztaty

piątek, 26 maja:

10:00, 11:00 – spotkania autorskie z gimnazjalistami, projekcje filmów

16:00 – 19:00 – warsztaty plener

sobota, 27 maja:

10:00 – 13:00 – warsztaty plener

Fot. użyczone/Marek Stańczyk/CKK Witold

21 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica