Aktualności, Polecamy

Minister z wizytą

W siedzibie WSSE odbyło się spotkanie Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury i budownictwa, z wałbrzyszanami. W tymże spotkaniu, oprócz ministra, udział wzięli parlamentarzyści PiS-u – Anna Zalewska oraz Aleksander Szwed i Ireneusz Zyska.

Tematów, jakie poruszono podczas tego spotkania, było wiele. Jednym z kluczowych był fakt, że nowa ustawa, która już weszła w życie, spowodowała, że cała Polska stała się strefą ekonomiczną. By WSSE nadal skutecznie pozyskiwała inwestorów, potrzebne jest dobre skomunikowanie Wałbrzycha z Wrocławiem.

– Nie może być tak, że tyle ludności zamieszkującej na tym ternie nie ma dobrego skomunikowania z Wrocławiem – mówi Ireneusz Zyska.

Poseł Ireneusz Zyska wspomniał również, że Wałbrzychowi potrzebny jest duży inwestor, który będzie w stanie zainwestować tu duże środki finansowe.

Przy okazji tematu dotyczącego budowy dróg, minister Adamczyk mówił o olbrzymim znaczeniu trasy Via Baltica. Tereny Wałbrzycha i regionu minister Adamczyk porównał do tych, jakie spotkamy w niemieckiej Bawarii.

– Dlaczego tu nie miałby powstać tak silny ekonomicznie region? – pytał minister.

Poruszono również kwestię tzw. funduszu dróg samorządowych, który stwarza szansę małym gminom, powiatom na wyremontowanie dróg, których samorządy nie są w stanie samodzielnie remontować ze względu na ograniczone możliwości finansowe. Ten fundusz ma zostać uruchomiony od jesieni tego roku i polski rząd ma przeznaczyć na ten cel 5 miliardów złotych rocznie.

Nasz region to również remonty tras kolejowych. O tym również opowiedział minister Adamczyk, który wspominając o przebudowie linii kolejowej nr 274, czy choćby planowanym remoncie dworca Wałbrzych Główny i budowie centrum przesiadkowego Wałbrzych Centrum, zapewniał, że te inwestycje w naszym terenie będą kontynuowane.

10 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica