Kultura

Mysiak pod Atlantami

Ostatnia w tym roku okazja do uczestniczenia w spotkaniu PiMBP Biblioteki pod Atlantami przy okazji wystawy plastycznej Dominika Mysiaka.

 

W sobotę 10 grudnia o godzinie 12:00 Dominik Mysiak będzie gościem PiMBP Biblioteki pod Atlantami i przedstawi kilkanaście swoich prac – rysunek i malarstwo, które już teraz można oglądać na parterze biblioteki w atrium. W ten sposób placówka zapoczątkuje prezentację artystów, którzy wyruszyli z Wałbrzycha, często w poszukiwaniu pracy czy warunków do rozwinięcia swojej kariery. Tot per impotentia freta, …na liczne, niczym nie skiełznane morza (Katullus, IV, 18) to tytuł, nieco opisowy, dla nowej serii prezentacyjnej. Jako pierwszy zaprezentuje się wałbrzyszanom właśnie Dominik Mysiak, absolwent I LO w Wałbrzychu, a później ASP we Wrocławiu, w którego twórczości z łatwością dostrzegą Państwo inspirację industrialnym Wałbrzychem. Wieże dźwigów, betonowe kompleksy przemysłowe, ale także krajobraz w zatartych, zabrudzonych plamach zatrzymują obraz przestrzeni, która już jest przeszłością. Spoglądanie z perspektywy plastyka na przeobrażenia jakim uległ Wałbrzych, nie pozbawione sentymentu, staje się estetycznym i obiektywnym dokumentem zmiany, która wykracza daleko poza rzeczywistość materialną.

 

 

9 grudnia 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica