Na sygnale, Polecamy

Narkotyki i „lipny” tytoń

Nastolatek z Nowego Siodła (gm. Mieroszów) wpadł w ręce policjantów i celników. W jego mieszkaniu funkcjonariusze odkryli marihuanę, nasiona konopi oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy.

narkotyki_tyton_sierpien_2017

Do zatrzymania chłopaka doszło 8 sierpnia w jego miejscu zamieszkania, dzięki dobrej pracy operacyjnej kryminalnych z Wałbrzycha. W trakcie wykonywania czynności policjanci zabezpieczyli 7 gramów marihuany, co stanowi 74 porcji handlowych o łącznej cenie czarnorynkowej 300 zł. Mężczyzna podczas przesłuchania oświadczył, że narkotyki kupił w Czechach, a następnie przywiózł je do Polski, co i tak jest zabronione. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania ujawnili dodatkowo 414 sztuk nasion konopi o łącznej wadze blisko 3 gram oraz narzędzia do uprawy roślin – lampy i doniczki. Ponadto w wyniku przeszukania mieszkania znaleziono także pół kilograma tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku oszacowano na ponad 700 zł.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za wwiezienie narkotyków na terytorium Polski, posiadanie substancji odurzających oraz nielegalnego tytoniu. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo tego samego dnia mundurowi w jednym z mieszkań przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu zabezpieczyli u 53-latka 1,30 kg tytoniu krojonego bez polskich znaków akcyzy o wartości blisko 900 złotych. Z tego tytułu straty Skarbu Państwa wyniosły około 1000 zł.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

11 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica