Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Nie chcą opłat przy szpitalach

Do Biura Rady Miejskiej Wałbrzycha 19 lipca wpłynął obywatelski wniosek dotyczący zniesienie opłat parkingowych przy szpitalach w mieście. Chodzi o place postojowe przy ulicach: Sokołowskiego, Czerwonego Krzyża i Batorego.

Do wniosku dołączono projekt uchwały oraz listy poparcia z ok. 2 tys. podpisów. Jak mówią inicjatorzy akcji z radnym miejskim Jerzym Langerem na czele, wniosek spełnia warunki określone w statutu cie miasta, który określa też dalszą procedurę dotyczącą złożonych projektów. – Przewodnicząca rady w terminie do 14 dni od daty wpływu, kieruje wniosek do prezydenta, który w ciągu 30 dni od dnia otrzymania wniosku, dokonuje sprawdzenia list osób popierających wniosek, przedstawia merytoryczną opinię do projektu uchwały i określa ewentualne skutki finansowe wejścia w życie wnioskowanej uchwały – tłumaczy Jerzy Langer.

Według inicjatorów akcji pobór opłat za parkowanie w bezpośredniej bliskości szpitali jest krytycznie oceniany przez mieszkańców Wałbrzycha i powiatu. – W naszej ocenie opłaty te są bezdusznym i nieuzasadnionym wykorzystywaniem nieszczęścia ludzkiego, jakim jest choroba lub wypadek, do uzupełnienia braków w budżecie miasta. Rozmowy prowadzone z osobami popierającymi nasz wniosek przekonały nas, że ta inicjatywa była bardzo oczekiwana przez mieszkańców Wałbrzycha – mówi Jerzy Langer i chce zniesienia opłat parkingowych w pobliżu szpitali przy ulicach: Sokołowskiego, Czerwonego Krzyża i Batorego.

Fot. ilustracyjne

22 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica