Kultura, Polecamy

Niedziela w teatrze

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu na najbliższą niedzielę (17 czerwca) przygotował aż dwie spektaklowe propozycje. Pierwsza z nich to familijne widowisko „Pięciu wspaniałych” w reż. Eweliny Ciszewskiej, natomiast druga to „Dom” w reż. Seweryna Mrożkiewicza.

Spektakl „Pięciu wspaniałych” opowiada historię o Królewnie, która strzeżona przez Smoka, czeka w zamkniętej wieży na swego wybawcę. Osobliwi, pod względem aparycji i intelektu, Rycerze próbują zdobyć serce wybranki. Zrezygnowani niepowodzeniem Rycerze zaprzyjaźniają się ze sobą, natomiast zdeterminowana brakiem zainteresowania Królewna postanawia w końcu opuścić wieżę.

Drugą z propozycji na niedzielne popołudnie jest „Dom”. Spektakl, który powstał z myślą o widzach najmłodszych czyli tak zwanych „najnajach” w wieku 0,5 – 3 lat.  Tworzenie świata, którego adresatem a jednocześnie uczestnikiem jest dziecko, skłania do użycia form bliskich małemu człowiekowi. Dlatego w spektaklu nie zabraknie zabaw związanych z ruchem i rytmem, jak również działań plastycznych, nadających kształt całemu zdarzeniu. – Chcemy aby różnorodność bodźców, wykorzystanych w spektaklu, zachęcała do zabawy w budowanie domu – wspólnego świata – podkreśla Seweryn Mrożkiewicz, reżyser spektaklu.

„Pięciu wspaniałych”, 17 czerwca, godz. 12:30, Duża Scena

„Dom”, 17 czerwca, godz. 16:00, Mała Scena (wejście od ul. Kopernika)

Bilety: 18 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)

Rezerwacja: od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00, tel.: 74 666 73 40

Kasa biletowa: czynna godzinę przed spektaklem, tel.: 74 666 73 41.

Fot. użyczone/Waldemar Łomża

 

16 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica