Aktualności, Polecamy

Odżywiajmy się zdrowo!

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – IV Piknik Ogrodowe Smaki w Wojsławicach. Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach jest bowiem nie tylko niezwykle urokliwym miejscem, gdzie można odpocząć wśród pięknej, egzotycznej zieleni (na 62 hektarach jest tam ponad 11 tysięcy gatunków i odmian roślin), ale też promuje zdrowy styl odżywiania się.

ogrodowe_smaki

W najbliższą niedzielę, 20 sierpnia zaplanowano IV Piknik Ogrodowe Smaki, w ramach którego odbędą się wykłady i pokazy. Będzie można też spróbować potraw z roślin dziko rosnących. Od godziny 9:00 do 18:00 potrwa kiermasz roślin jadalnych i zdrowej żywności. Natomiast specjaliści, podczas wykładów w godz. 11.00-12.15, opowiedzą o jadalnych dzikich trawach i kwiatach. Zaraz potem organizatorzy zapraszają na pokaz kulinarny „Smakowite kwiatki i ich zastosowanie”. Spacer z przewodnikiem rozpocznie się natomiast o godzinie 13.00 i będzie to znakomita okazja aby poznać bliżej mało znane gatunki i odkryć na nowo zapomniane rośliny użytkowe.

Warto zaplanować na dłużej pobyt w Arboretum. Teraz właśnie kwitną setki hortensji, których jest tam ponad 300 odmian i tworzą niezwykle malownicze obrazy, choćby nad stawami, gdzie też cieszą kwiaty grzybieni. Można też zobaczyć setki odmian traw – w tym okazałe miskanty, trzęślice i trzcinniki – a także podziwiać ich niebywałą różnorodność, zwiewne pokroje i ciekawe tonacje barw. Na wielu rabatach kwitną właśnie popularne floksy, powojniki, dzielżany, rudbekie i ketmie, a na niezwykle pięknej niebieskiej rabacie szałwie i kocimiętki – przy których na pewno warto się zatrzymać. O godzinie 15:00 letnie popołudnie umili koncert muzyki Celtów, który odbędzie się na Czereśniowym Wzgórzu w magicznym kręgu celtyckich drzew. Przypominamy, że kasy czynne są do godziny 18:00, a na terenie Arboretum można przebywać do godziny 20:00.

Fot. użyczone

17 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica