Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

Ser królem stołów

Jak sierpień to wiadomo, że w Dziećmorowicach (gm. Walim) zajadaliśmy się potrawami jednego rodzaju. Po raz jedenasty w Karczmie Góralskiej odbył się Festiwal Sera, który przyciągnął jak zwykle wielu mieszkańców i tłumy turystów.

festiwal_sera_2017

Nie mogło być inaczej – tegoroczny festiwal obfitował w znakomite sery i potrawy zrobione właśnie z sera. Tradycyjnie  odbyły się też dwa konkursy – na najlepszą potrawę i serowy wyrób. Jury nie miało łatwego zadania, dlatego też wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody. Ośrodek Geovita z Jugowic zajął pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą potrawę i otrzymał bon od wójta Walimia na kwotę 2 tys. zł z przeznaczeniem na wyjazd turystyczny.

Wielką atrakcją festiwalu były mała i duża sowa, a największym powodzeniem cieszyła się słynna już zupa serowa wójta Adama Hausmana. Gwiazdką wieczoru był Tomasz Niecik – wokalista disco polo. Do tańca grał także zespół Laser, a muzykę taneczną serwowali DJ Raf’G oraz Dj Tommy. Wystąpił ponadto Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny Ciobanasul z Rumunii. Na koniec wszyscy mieli okazję obejrzeć piękny pokaz sztucznych ogni.

Fot. użyczone (UG Walim)

17 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica