Aktualności, Polecamy

Po raz drugi kobieta z tytułem „bezpiecznego”

W pierwszą sobotę wakacji, podczas „Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce”, odbyła się decydująca walka o tegoroczny tytuł „Toyota Bezpieczny Kierowca”. Zdobyła go Iwona Stańko, która w finale pokonała Macieja Małeckiego. Trzeci na podium indywidualnie Rafał Sycha wraz z tatą Grzegorzem wygrał rajd i otrzymał nagrodę Grand Prix. Wynik spalania ich Toyoty Aygo to 3,25 litra na 100 km.

Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego podsumowuje pięć miesięcy intensywnej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uznając tegoroczną edycję kampanii i konkursu „Toyota Bezpieczny Kierowca” za niezwykle udaną. Udziałem w szkoleniach wciąż zainteresowanych jest bardzo wielu kierowców z regionu, a tematyka akcji nadal daje impuls do dyskusji nad bieżącymi problemami w zakresie bezpieczeństwa na drogach.
W tym roku dzięki fabrykom Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach, Funduszowi Regionu Wałbrzyskiego oraz Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego na drogi wyjechało ponad 250 lepszych, bardziej świadomych kierowców z rejonu Wałbrzycha i po raz pierwszy również z rejonu Jelcza-Laskowic, gdzie umiejscowiona jest druga dolnośląska fabryka Toyoty.
Uczestnicy tegorocznej akcji mieli okazję wziąć udział w szkoleniach zorganizowanych z okazji Walentynek, Dnia Kobiet i szkolenia tylko dla mężczyzn. W trakcie spotkań odbywały się eliminacje do konkursu „Toyota Bezpieczny Kierowca”. Półfinały wyłoniły zwycięzców trzech kategorii: kobiety, mężczyźni oraz pracownik Toyota Motor Manufacturing Poland. Zostali nimi Iwona Stańko, Rafał Sycha i Maciej Małecki. W połowie maja poznaliśmy też zwycięzców z Jelcza-Laskowic, gdzie tytuł „Toyota Bezpieczny Kierowca 2019” trafił do rąk Victora Yadvizhyna. Wśród mężczyzn triumfował Jarosław Kołodziej, a najlepszą kobietą była Ewa Lignar.
Decydująca o tytule z regionu wałbrzyskiego rywalizacja miała miejsce na „9 Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce”. Fabryka Toyoty przekazała w ręce uczestników trzy samochody tej marki. Zawodnicy wraz z załogą mieli do pokonania 140 km górskiej, trudnej trasy z wieloma zadaniami i próbami sprawności za kierownicą. Najbardziej ekonomicznie trasę przejechało Aygo Rafała Sychy, pilotowanego przez ojca Grzegorza Sychę. Wynik 3,25 litra na 100 km można uznać za duży sukces. Panowie wygrali swoją klasę oraz zdobyli Grand Prix imprezy. Pozostałe załogi Toyot również stanęły na podium rajdu. Maciej Małecki Toyotą C-HR zajął drugie miejsce w grupie Open, a Iwona Stańko trzecie miejsce w tej klasie. Wszyscy startujący otrzymali medale, a zwycięzcy klas puchary.
Więcej o finale akcji „Toyota Bezpieczny Kierowca” w najbliższym wydaniu Tygodnika Wałbrzyskiego, który w kioskach ukaże się w poniedziałek, 1 lipca.
Fot. użyczone (Akademia Bezpiecznej Jazdy)

28 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica