Polecamy, Sport

Pot i łzy na szlaku Riese

Stu trzydziestu biegaczy wystartowało w III Półmaratonie Szlakiem Riese, który 3 czerwca wyruszył z Parku Jordanowskiego w Głuszycy. Zawodnicy mieli do pokonania 21,5 km trasy w umiarkowanym górzystym terenie z łączną sumą podbiegów ponad 750 m.

Bieg poprzedził wykład na temat tajemnic kompleksu Riese wygłoszony przez lokalnego pasjonata historii i przewodnika Grzegorza Borensztajna. Na trasie usytuowanej w Górach Sowich biegacze mijali naziemne budowle nazistowskie Podziemnego Miasta Osówka i Kompleksu Włodarz. Oprócz sportowej rywalizacji bieg był okazją do poznania tajemnic projektu Riese, powstałego w Górach Sowich w czasie II wojny światowej.

Najszybciej na mecie III Półmaratonu Szlakiem Riese pojawił się Ondrej Penc z Meziměstí (01:25:4), drugi był Mariusz Piekarz z Jugowa (01:27:09), a trzeci  Bartłomiej Wojsław z Marcinowic (01:33:11). Najlepszą zawodniczką okazała się Katarzyna Bernat ze Świdnicy (01:55:57), drugie miejsce zajęła Justyna Borkowska z Sędzisława (2:00:05), trzecie Ewelina Świątek z Wrocławia (2:03:05).

Już dziś zapraszamy 6 października do Głuszycy na trzeci ultramaraton i półmaraton górski Waligóra Run Cross.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

6 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica