Prawie zgodnie z planem

Lepiej byłoby wygrać ten mecz za 3 pkt, ale jak się nie ma, co się lubi… Victoria PWSZ dopiero po tie-breaku pokonała siatkarzy z Częstochowy. Najważniejsze jednak, że nasi wygrali. Dzięki temu zwycięstwu wałbrzyszanie wskoczyli na 9 miejsce w tabeli I ligi.

victoria_norwid

Premierowego seta podopieczni Przemysława Michalczyka nie zaczęli najlepiej. Nim się obejrzeli musieli „gonić” wynik. Na szczęście gospodarze szybko dograli do stanu 7:7 i od tego momentu przez kilka minut grano punkt za punkt. Norwid zaczął zyskiwać przewagę po drugiej przerwie technicznej. To wtedy siatkarze spod Jasnej Góry odskoczyli na 4 oczka (17:21) i nie oddali prowadzenia do końca seta. W drugiej partii nasi szybko zbudowali przewagę (5:2), którą później tylko powiększali. Bardzo dobrze w tej odsłonie spisywał się zwłaszcza Mateusz Siwicki. Na wałbrzyszan nie było w tej fazie potyczki mocnych i po dwóch częściach mieliśmy remis w meczu 1:1.

Zwycięstwo do 14 w poprzednim secie uśpiło miejscowych. Siatkarze spod Chełmca zaczęli znów popełniać proste błędy, co skrzętnie wykorzystywała młodzież z Częstochowy. Gracze Victorii PWSZ na własne życzenie przysporzyli sobie kłopotów i powtórzył się scenariusz z premierowej partii. Najpierw gra punkt za punkt. Później niewielka przewaga Norwidu (18:21), „dociągnięta” do ostatniej wymiany. Po trzech setach niespodziewanie wygrywali goście, ale podopieczni trenera Michalczyka nie zamierzali składać broni. W czwartej odsłonie poprawili przyjęcie, zagrali skuteczniej w ataku i przyjezdni zaczęli się gubić. Triumf naszych do 16 w tej części i znów rozstrzygać miał tie-break.

Piąta partia była niezwykle wyrównana, choć to goście zaczęli ją lepiej (3:5). Potem minimalnie górą byli miejscowi (8:7, 10:9), po czym zespół z Częstochowy zdobył dwa punkty z rzędu. Przy wyniku 10:11 szkoleniowiec wałbrzyszan zmuszony był wziąć czas, co okazało się dobrym posunięciem. Gospodarze opanowali sytuację, odzyskali prowadzenie i ostatecznie triumfowali w tym secie do 13, a w całym spotkaniu zwyciężyli za 2 pkt. Dzięki temu triumfowi nasi przeskoczyli w tabeli drużynę z Częstochowy.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (21:25, 25:14, 20:25, 25:16, 15:13)

Victoria PWSZ: Hukel, Siwicki, Schamlewski, Magnuszewski, Plizga, Napiórkowski,  Obrębski (libero) oraz Pietkiewicz, Szydłowski, Durski, Frąc.