Polecamy, Sport

Przełamana hegemonia Niemców i Junga

Brytyjczycy złotymi medalistami, polska drużyna na 9 miejscu, a Ingrid Klimke po raz pierwszy w karierze triumfowała w indywidualnym konkursie. To najważniejsze rozstrzygnięcia zakończonych w Strzegomiu mistrzostw Europy we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

me_wkkw_wyniki

Tłumy kibiców i wielkie sportowe emocje towarzyszyły do ostatniej sekundy niedzielnym skokom w Morawie koło Strzegomia. Brytyjki, aby utrzymać prowadzenie po crossie mogły mieć najwyżej dwie zrzutki na parkurze podczas ME w WKKW. Wytrzymały olbrzymią presję, przejechały na czysto i wywalczyły drużynowo złoty medal (113,90 pkt.), przerywając trzyletnią dominację Niemców. – Wciąż nie mogę w to uwierzyć, cały czas się szczypię, żeby się upewnić, że to nie sen. Jestem zachwycona moją klaczą, która z zawodów na zawody jest coraz lepsza – mówiła Nicola Wilson, reprezentantka brytyjskiego teamu, która także zdobyła pierwszy w swojej karierze indywidualny medal mistrzostw Europy.

Po bezbłędnych przejazdach niedzielnego parkuru drugie miejsce zajął broniący tytułu zespół Niemiec (123 pkt.). Za to Ingrid Klimke i Horseware Hale Bob Old zdobyła swój pierwszy złoty medal w klasyfikacji indywidualnej (30,30 pkt.), a broniący tytułu mistrza Europy Michael Jung i fisherRocana musiał zadowolić się srebrem (32,80 pkt.). – Cały czas musisz się starać i po 20 latach to w końcu nastąpi. Ja zawsze chciałam być członkiem złotej drużyny i to było moje marzenie – powiedziała Ingrid Klimke. Trzecie miejsce indywidualnie zdobyła Brytyjka Nicola Wilson i Bulana (35,50 pkt.), a drużynowo Szwecja (148,4 pkt.)

Najwyżej sklasyfikowaną polską parą był Mariusz Kleniuk i Winona. Po dwóch błędach i z 2-sekundowym przekroczeniem normy czasu, polski zawodnik zajął ostatecznie 26 miejsce (85,10 pkt.). – Jestem bardzo dumny z Winony. Poprawiliśmy ujeżdżenie, cross pokonaliśmy bez błędów na przeszkodach. Razem z trenerem zdecydowaliśmy o przejechaniu próby terenowej alternatywami, aby zrobić wynik dla teamu, stąd punkty za przekroczenie normy czasu. Z dzisiejszego parkuru jestem zadowolony pomimo dwóch zrzutek – powiedział Mariusz Kleniuk.

O dużym pechu może mówić polska drużyna, której najlepszy koń Banderas dosiadany przez Pawła Spisaka (11 miejsce po fantastycznie przejechanym crossie) w niedzielę rano nie został zaakceptowany podczas przeglądu weterynaryjnego. Utrata Spisaka, który startował w polskiej drużynie i pomógł jej w osiągnięciu bardzo wysokiego 6 pozycji po crossie, spowodowała, że w klasyfikacji końcowej liczone były rezultaty wszystkich trzech Polaków, którzy ukończyli mistrzostwa. Do wyniku biało-czerwonych zamiast rezultatu Spisaka i Banderasa (43,8 pkt.) trzeba było doliczyć 176,30 pkt., które zgromadził po dwóch błędach na crossie i spóźnieniu Paweł Warszawski i Fuksja. W niedzielę polski zawodnik nie ustrzegł się 6 błędów na parkurze (24 pkt), także Mateusz Kiempa powiększył bagaż punktowy polskiej drużyny dokładając 36 pkt. po skokach. Ostatecznie polski team zajął 9 lokatę (408,8 pkt.), wyprzedzając Białoruś, mającą aspiracje medalowe Francję, Danię i Norwegię.

Mistrzostwa Europy WKKW po raz pierwszy rozgrywane były w Polsce. Sportowe zmagania zgromadziły w Morawie koło Strzegomia wielotysięczną publiczność. Oficjalnym sędzią czasowym mistrzostw oraz dostawcą oficjalnego zegara była firma Longines.

Fot. użyczone (materiały prasowe)

 

24 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica