Na sygnale, Polecamy

Rozbili gang wymuszający kredyty

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która wyłudziła kredyty bankowe na blisko 1,5 mln zł. Kilkuletnie, wielowątkowe śledztwo prowadzone przez wałbrzyskich policjantów walczących z przestępczością gospodarczą, a nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu, będzie miało swój finał w sądzie. Na ławie oskarżonych zasiądzie 41 osób.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy pozwalający na skierowanie aktu oskarżenia do sądu przeciwko osobom działającym w zorganizowanej grupie przestępczej na terenie Wałbrzycha i Wrocławia, które dokonały wyłudzenia 17 kredytów w jednym z wrocławskich banków na osoby fizyczne i firmy w łącznej wysokości 1.442.500 zł.

Grupa przestępcza była bardzo dobrze zorganizowana. Policjanci ustalili, że jej liderzy wyszukiwali osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej i na nie zaciągali kredyty gotówkowe w kwotach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Osoba, która zgodziła się być tzw. „słupem” otrzymywała wynagrodzenie w kwocie kilkuset złotych.

Proceder był możliwy dzięki zwerbowaniu do grupy przestępczej jednego z pracowników banku. Zatrzymanemu przez funkcjonariuszy mężczyźnie zarzuca się przyjęcie korzyści majątkowych w wysokości 110 tys. zł za nierzetelną weryfikację dokumentów przedłożonych w placówce bankowej.

Łącznie na ławie oskarżonych zasiądzie 41 osób. W toku postępowania wobec 5 osób tworzących grupę przestępczą stosowano środki zapobiegawcze w postaci  tymczasowego aresztowania.

Fot. ilustracyjne

11 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica