Słaby początek wiosny

Drugiej porażki w rundzie rewanżowej IV ligi doznali piłkarze Górnika. Wałbrzyszanie przegrali na wyjeździe 1:2 z Piastem Żerniki, tracąc gola w doliczonym czasie gry.

Biało-niebiescy słabo zaprezentowali się, zwłaszcza w pierwszych 45 minutach. Do przerwy przegrywali, a gola dla Piasta w końcówce pierwszej połowy zdobył Mateusz Czerwińskiego. Po zmianie stron Górnicy nieco się ożywili, przejęli inicjatywę i w 73 min doprowadzili do remisu. Gole zdobył Damian Bogacz, wykorzystując idealne dogranie Jana Rytko. Gdy wydawało się, że pojedynek zakończy się podziałem punktów w doliczonym czasie gry gospodarze przeprowadzili ostatnią akcję meczu, po której wykonywali rzut rożny. Po dośrodkowaniu gracze Macieja Jaworskiego zbyt krótko wybili piłkę. Na 12 m dopadł do niej Adam Barański i mierzonym uderzeniem dał miejscowym komplet punktów.

Piast Żerniki – Górnik Wałbrzych 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Czerwiński (40), 1:1 Bogacz (73), 2:1 Barański (90+3)

Górnik: Jaroszewski – Michalak, Mrowiec, Smoczyk, Drąg (30 Młodziński), Rytko, Błażyński, Krzymiński, Wroczyński, Chajewski (60 Sobiesierski), Dec (63 Bogacz).