Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Tłumy odwiedziły narodzonego Jezusa

Kilka tysięcy osób odwiedziło w czasie świąt Bożego Narodzenia największe w Polsce „Żywe Betlejem”, które po raz kolejny pojawiło się w Głuszycy na placu wokół kościoła pw. Chrystusa Króla. Szopka otwarta była 25 i 26 grudnia. Miasteczko z czasów Jezusa będzie można tez podziwiać w najbliższą sobotę, podczas święta Trzech Króli.

W drewnianych chatach głuszyczanie odgrywali role mieszkańców Betlejem z czasów narodzin Jezusa. Można było zobaczyć pracę kowala, stolarza, garncarza czy też wikliniarza oraz przyjrzeć się życiu rodzin posługujących się na co dzień tradycyjnymi urządzeniami domowym takimi jak choćby kołowrotek. Zagrody wypełnione domowymi zwierzętami stanowiły niemałą atrakcję i to nie tylko dla najmłodszych. Betlejemska gospoda serwowała dla przybyszów ciepły poczęstunek. Centrum miasteczka stanowiła stajenka ze Świętą Rodziną i z Dzieciątkiem Jezus.

-Po raz kolejny jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania mieszkańców Głuszycy, którzy już ósmy raz włączyli się w organizację Żywego Betlejem. Dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom gminy za każdy gest pomocy przy organizacji tego cieszącego się dużym zainteresowaniem przedsięwzięcia – mówi Roman Głód burmistrz Głuszycy.

Żywe Betlejem będzie można odwiedzać także w najbliższą sobotę (6 stycznia), podczas święta Trzech Króli. Szopka otwarta będzie w godz. 16:00-19:00 przy kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

5 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica