Triumf na pożegnanie. Koniec sezonu koszykarzy

Zwycięstwo w ostatnim spotkaniu obecnych rozgrywek odnieśli koszykarze Górnika Invest-Park Trans. Wałbrzyszanie pokonali w Gorzowie Wielkopolskim miejscowy EBIS Basket. Bohaterami biało-niebieskich byli dwaj panowie B – Sławomir Buczyniak i Michał Borzemski.

Obaj gracze zdobyli razem 56 z 79 punktów biało-niebieskich, znacznie przyczyniając się do wygranej Górników w Gorzowie.

Pierwsza kwarta znakomicie ułożyła się dla podopiecznych Arkadiusza Chlebdy, którzy trafiali niemal z każdej pozycji i zatrzymali rywali na 7 punktach, co jak na wynik we własnej hali nie przynosi chluby drużynie gospodarzy. Później było już nieco gorzej. EBIS Basket z minuty na minutę zbliżał się do Górników, odrabiając sukcesywnie straty. Gospodarze dominowali na deskach, agresywnie grali też w obronie i nasi mieli coraz większe trudności ze zdobywaniem punktów. Po 30 min był remis 51:51 i o wszystkim miała zdecydować ostatnia kwarta. W niej zdecydowanie lepiej prezentowali się wałbrzyszanie. Grali mądrze w ofensywie, długo szukając pewnych pozycji do rzutów. Ciężar gry w tej części meczu wziął na siebie Sławomir Buczyniak, który w ostatniej partii zdobył aż 19 pkt z czego 9 z linii rzutów wolnych. Górnicy posiadali  inicjatywę, ale dopiero akcja 2+1 Sebastiana Narnickiego w samej końcówce potyczki przypieczętowała cenną wygraną chłopców Arkadiusza Chlebdy. Był to ostatni mecz biało-niebieskich w tym sezonie.

EBIS Basket GKK Gorzów Wlkp. – Górnik Invest-Park Trans Wałbrzych 71:79 (7:25, 21:12, 23:14, 20:28)

Górnik: Buczyniak 32, Borzemski 24, Stochmiałek 10, Fedoruk 8, Narnicki 3, Myślak 2, Kondratowicz 0, Filipiak 0.