Polecamy, Sport

Trochę liczb nie zaszkodzi

Lotto Strzegom Horse Trials w statystykach, czyli 13 niezwykłych faktów z historii zawodów. Do rozstrzygnięcia konkursów rozgrywanych w ramach zawodów niewiele dni. Między 28 czerwca a 1 lipca na hipodromie w Morawie zobaczymy najlepszych jeźdźców w WKKW. Przypomnijmy najciekawsze wydarzenia i rekordy z 15-letniej historii zawodów.

Impreza Strzegom Horse Trials zadebiutowała w 2003 roku równolegle z cyklem Pucharu Świata. Konkurs wygrała Szwedka Linda Algotsson na koniu Stand By Me. Algotsson została również zwyciężczynią generalnej klasyfikacji PŚ. Ponad 500 ton piachu i żwiru wysypano na hipodrom po masywnych ulewach, jakie nawiedziły Strzegom w trakcie turnieju w 2005 roku. Zawody udało się jednak doprowadzić do końca. Aż 290 tys. franków szwajcarskich, czyli ponad pół miliona zł znalazło się w puli nagród dla zwycięzców podczas Finału Pucharu Świata w 2009 roku. Trzy lata później Międzynarodowa Federacja Jeździecka zmienia formułę zawodów. Puchar Świata został zastąpiony Pucharem Narodów. Rekordowy okazał się 2016 rok, bo w zawodach wystartowały 353 koni, a na listach zgłoszeń znalazły się nazwiska jeźdźców z 25 krajów z całego świata. 3061 to łączna liczba koni, które przegalopowały przez morawski hipodrom podczas 81 konkursów rozegranych w ciągu 15 edycji zawodów.

Dużo więcej ciekawostek w najnowszym wydaniu Tygodnika Wałbrzyskiego

Fot. użyczone/Lotto Strzegom Horse Trials

 

18 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica