Kultura, Polecamy

Rzeźbiarski urobek

Trzy sale wystawiennicze plus ekspozycja w plenerze. Prace wielkogabarytowe i w mniejszej skali, różne materiały. Około 200 eksponatów i instalacji autorstwa 40 artystów z całej Polski. Wraz z otwarciem wystawy „Zrąb” Stara Kopalnia w Wałbrzychu stała się miejscem prezentacji współczesnej polskiej rzeźby na skalę, jakiej tu nie było.

Na wernisażu pojawiło się kilka pokoleń wybitnych artystów, związanych ze środowiskami Wrocławia, Warszawy, Poznania, Gdańska, Nowego Sącza, Cieszyna, Sokołowska, Zakopanego. Inicjatorzy „Zrębu” przypomnieli, że pomysł zrodził się dwa lata temu, kiedy pierwszy raz odwiedzili Starą Kopalnię. Zauroczeni jej walorami stwierdzili, że to miejsce wręcz domaga się ogólnopolskiej wystawy rzeźby. – Zainspirował nas zrąb, czyli część kopalni będąca częścią szybu kopalnianego, która dzieli głębię szybu z tym, co jest na zewnątrz – mówi Andrzej Mazur, kurator.

Więcej w najnowszym wydaniu Tygodnika Wałbrzyskiego.

Alicja Śliwa

Fot. Alicja Śliwa

18 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica