Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Urodziny najstarszej głuszyczanki

W przededniu 99 rocznicy urodzin burmistrz Roman Głód złożył najserdeczniejsze życzenia najstarszej mieszkance Głuszycy. Jadwiga Dębowska urodziła się 16 marca 1919 r. w Rogożajanach na Suwalszczyźnie. Do Głuszycy przyjechała pod koniec lat 50. Pracowała w Zakładach Przemysłu Bawełnianego „Piast” i w Zakładach Przemysłu Wełnianego „Argopol”.

Pani Jadwiga ma dwoje dzieci – córkę Walerię, z którą obecnie mieszka oraz syna Leszka, a także pięcioro wnucząt, ośmioro prawnuków i jedną praprawnuczkę. Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem, jest pogodna, otacza ją troska i ciepło ze strony całej rodziny. Chętnie wspomina czasy dzieciństwa, okres nauki w szkole, kiedy to lubiła uczyć się historii. Pasją jubilatki zawsze było czytanie książek, a za swoją ulubioną lekturę uważa „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Do dziś pamięta i recytuje z pamięci wiersz o Tadeuszu Kościuszce. Chętnie opowiada również o latach swojej młodości spędzonej w trudnych okolicznościach II wojny światowej. Dla rodziny jest bardzo ważną osobą, a dla najmłodszego pokolenia skarbnicą wiedzy o przeszłości. Wraca do wspomnień, przeglądając rodzinne fotografie. Z pasją wykonuje w dalszym ciągu robótki ręczne na drutach i pomaga córce w drobnych domowych pracach.

Gratulujemy Jadwidze Dębowskiej pięknego wieku, pogody ducha i życzymy dużo sił, dalszych lat w zdrowiu z niegasnącym uśmiechem na twarzy.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

16 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica