Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Wałbrzych dla uzdrowiska

Nie umilkły jeszcze echa po niedawnym pożarze Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju, a kolejne instytucje i samorządy włączają się do wsparcia odbudowy spalonego obiektu.

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel, prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Paweł Skrzywanek, a także Anna Żabska, prezes Zamku Książ i Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni przekonują, że odbudowa spalonego Zakładu jest możliwa.

– Uzdrowisko ucierpiało na skutek tej tragedii. Jako samorządowcy zainicjowaliśmy projekt, który ma na celu wesprzeć Uzdrowisko. To sygnał, że Uzdrowisko Szczawno-Jedlina działa. Chcieliśmy też dać sygnał solidarności, który przyciągnie kolejnych kuracjuszy i turystów. W tym celu przygotowaliśmy pakiet promocyjny instytucji kultury, turystycznych, rekreacyjnych, które są zlokalizowane wokół Wałbrzycha – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Projekt zakłada ulgi dla kuracjuszy przy zakupie biletów wstępu do wielu obiektów. Bilet wstępu na drugie zwiedzanie bez przewodnika Zamku Książ będzie kosztował złotówkę. Taka sama cena będzie obowiązywała podczas zakupu biletu do Muzeum Porcelany, Palmiarni, Teatru Lalki i Aktora oraz do Aqua-Zdroju. Bilet do Starej Kopalnia będzie w tym projekcie kosztował 10 złotych. Pakiet przeznaczony jest dla kuracjuszy przebywających zarówno w Szczawnie-Zdroju jak i w Jedlinie-Zdroju. Kupony promocyjne będą wydawane kuracjuszom w recepcji uzdrowiska. Będzie je można wykorzystać do końca czerwca.

– Wejście do Palmiarni będzie kosztowało złotówkę. Zamek Książ już posiada rezerwacje biur podróży, które wcześniej zarezerwowały bilety dla kuracjuszy i dlatego nie możemy opuścić ceny do złotówki. Jednak w przypadku kolejnych odwiedzin kuracjuszy w Zamku Książ wejście będzie kosztowało złotówkę. Trzeba tylko mieć przy sobie bilet, by udowodnić, że było się już wcześniej w zamku – tłumaczy Anna Żabska, prezes Książa.

SCB

Fot. (red)

 

3 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica