Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Ważne odznaczenie dla burmistrza

Szczególne zasługi w propagowaniu pamięci o Sybirakach oraz zaangażowanie w podtrzymywaniu wśród młodego pokolenia wartości patriotycznych – to głównie za te działania burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz otrzymał medal Pro Patria.

medal_burmistrz

To wysokie odznaczenia, nadawane przez szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, gospodarz Świebodzic odebrał podczas sesji rady miejskiej. Medal przyznano na wniosek miejscowego Związku Sybiraków, który w ten sposób docenił zaangażowanie władz miasta na rzecz podtrzymywania pamięci o ofiarach zsyłki. Efektem tych działań jest m. in. przyjęcie przez Gimnazjum nr 1 imienia Sybiraków, nadanie szkole sztandaru i bardzo dobra współpraca ze świebodzickim oddziałem Związku Sybiraków.

Medal wręczyli: Jerzy Orabczuk, wiceprezes wojewódzkiego oddziału Związku Sybiraków w Wałbrzychu oraz Tadeusz Widła ze świebodzickiego Związku Sybiraków. – Jestem bardzo wzruszony, dziękuję za to cenne odznaczenie, pragnę jednak podkreślić, że propagowanie pamięci o Sybirakach jest ważne nie tylko dla mnie, ale dla całej rady miejskiej i wszelkie działania podejmujemy wspólnie – mówił burmistrz Kożuchowicz po odebraniu odznaczenia.

Fot. użyczone (UM Świebodzice)

25 listopada 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica