Polecamy, Sport

Wielki sukces dzieci z Mieroszowa

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie pokonali kilkuset rywali ze świata i zwyciężyli w lekkoatletycznej olimpiadzie dla młodych sportowców w Danii. Mieroszowskie dzieci wspierał słynny aktor.

Lekkoatletyczna olimpiada dla uczniów z różnych stron świata jest organizowana w duńskim mieście Holbaek już od 36 lat. To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń dla młodych sportowców. W tym roku w szranki stanęło niemal pół tysiąca uczniów z różnych stron Europy i świata – byli nawet Eskimosi z Grenlandii. – A wygrali uczniowie z Mieroszowa! Jesteśmy z nich niesamowicie dumni – mówi Zbigniew Kolanko, emerytowany nauczyciel w-f i anglista mieroszowskiej podstawówki, który organizował wyjazd.

Do Danii pojechali uczniowie: Patryk Synówka, Kacper Falkowski, Kacper Napierała, Paweł Łepak i Bartek Marcińczyk. Drużynę przygotowywali do zawodów nauczyciele mieroszowskiej szkoły.

– Uczniowie byli tą sytuacją tak przejęci, że trenowali z zapałem. A podczas wyjazdu, mimo całonocnej, wyczerpującej podróży busem i promem oraz odbywającej się od razu po podróży prezentacji drużyn na stadionie, zamiast po wszystkim odpocząć w hotelu, chłopcy pobiegli grać w piłkę z nowo poznanymi kolegami z innych krajów! I podczas samej olimpiady poradzili sobie świetnie – opowiada Zbigniew Kolanko.

Młodzi sportowcy z Mieroszowa mieli zresztą wyjątkowy doping. Ambasadorem olimpiady był bowiem światowej sławy duński aktor Nikolaj Coster-Waldau, znany z serialu „Gra o Tron”.

– Gwiazdor już w ubiegłym roku, kiedy też startowaliśmy, upatrzył sobie polską drużynę i kibicował nam z całego serca. W tym roku też od razu podbiegł się przywitać. Dopingował naszych uczniów i pierwszy „rzucił się” do ich dekoracji, gdy stanęli na najwyższym stopniu podium. Cały stadion zazdrościł nam takiego fana! Ten znany na świecie aktor jest bardzo serdecznym, otwartym człowiekiem. Okazał naszej drużynie mnóstwo sympatii – dodaje Kolanko.

Po olimpiadzie dzieci z Mieroszowa pojechały jeszcze na wycieczkę do Kopenhagi. Ich wyjazd do Danii nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie finansowe i organizacyjne ludzi i instytucji, trzymających kciuki za powodzenie uczniów. – Za tę pomoc jesteśmy naszym sponsorom naprawdę wdzięczni. Udział w prestiżowej olimpiadzie ma dla dzieci z małego Mieroszowa ogromne znaczenie. Jest dla nich motywacją do treningów, wielkim wyzwaniem sportowym, szansą poznania kolegów z różnych zakątków świata, no i super przygodą – podkreśla Zbigniew Kolanko.

Fot. użyczone (KSS Bartnica)

24 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica