Kultura, Polecamy

Wrześniowy DKF

Kino Apollo w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na kolejne spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W środę, 12 września zobaczymy komedię romantyczną „Też go kocham” reż. Jesse Peretz. Z kolei 26 września dokument „Człowiek delfin” reż. Lefteris Charitos. Seanse odbywają się o 18:00. Cena biletu: 10 zł.

„Też go kocham” powstał na podstawie powieści Nicka Hornby’ego. Jego główną bohaterką jest Annie (Rose Byrne), która mieszka w sennym miasteczku na wybrzeżu Anglii. Jej chłopak Duncan (Chris O’Dowd) jest nauczycielem i ma obsesję na punkcie Tuckera Crowe’a (Ethan Hawke) – muzyka, który po spektakularnym debiucie zapadł się pod ziemię. Duncan wolny czas spędza na prowadzeniu strony internetowej poświęconej twórczości Crowe’a. Pewnego dnia w jego ręce wpada prawdziwy skarb – taśma demo zawierająca wczesne kompozycje piosenkarza. Znalezisko sprawia, że Duncan zapomina o całym świecie i całkowicie ignoruje Annie. Kobieta postanawia się zemścić, publikując nieprzychylne komentarze na jego blogu. Wpisy zwracają uwagę samego Crowe’a, który zaczyna prowadzić tajną korespondencję z Annie. Jak rozwinie się ich znajomość?

Natomiast „Człowiek delfin” to opowieść o jednym z największych nurków w historii, wielokrotnym rekordziście świata w nurkowaniu głębinowym, określanym mianem człowieka delfina. Jacques Mayol to teoretyk i pasjonat nurkowania, filozof, którego życie zainspirowało kultowy film Luca Bessona „Wielki błękit”. Był pierwszym wolnym nurkiem, który zszedł na głębokość 100 metrów, a jego koncepcja jedności człowieka z oceanem, w tym z delfinami, przedstawiona w biograficznej książce „Homo Delphinus” jest podstawą dla wszystkich nurków głębinowych. Poznajemy charyzmatycznego człowieka, rozdartego między lądem a wodą, który ryzykował życie nie dla sławy, ale dla wyższego celu.

Dyskusyjny Klub Filmowy spotyka się w co drugą środę miesiąca. Filmy prezentowane w ramach DKF-u to kino, które często w Polsce krótko gościło na ekranach, filmy festiwalowe, kontrowersyjne, które podzielą widzów i skłonią do dyskusji w miłej atmosferze. Wszystkie projekcje poprzedzone będą prelekcjami, a po seansie organizatorzy zapraszają na dyskusję!

Red. (ala)

Fot. użyczone/materiały prasowe

12 września 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica