Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

Wypoczywali nad Bałtykiem

Dzieciaki z Walimia obchodziły mały jubileusz. Po raz 10 wyjechały na wakacje nad morze do zaprzyjaźnionej gminy Wolin. Była to wycieczka integracyjna z elementami profilaktyki, której celem było propagowanie zdrowego sposobu życia oraz mody na aktywny wypoczynek. Wyjazd sfinansowany został przez gminę Walim.

wyprawa_wolim

Zakwaterowanie zapewniła dyrektor Publicznego Gimnazjum w Sierosławiu, a najważniejsze były wyprawy nad morze i pobyt na plaży – zabawy w piasku, gry ruchowe, poszukiwanie muszli, a przede wszystkim pływanie. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali ratownicy.

Tydzień spędzony nad Bałtykiem obfitował w atrakcje. Dzieci zwiedziły osadę Wikingów na wyspie Wolin i dowiedziały się jak wyglądało życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali i pracowali. We wnętrzu starych chat najmłodsi mogli podejrzeć repliki mebli, narzędzi oraz przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat. Bardzo ciekawa była także wycieczka do Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie, po którym oprowadzał dyrektor Ryszard Banaszkiewicz, ciekawie opowiadając historię miasta i jego mieszkańców. Koloniści odwiedzili także Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach oraz wystawę czarów i magii. Wielką atrakcją była wizyta w Forcie Gerharda w Świnoujściu, gdzie dzieci z Walimia zostały „przeszkolone” do służby wojskowej. Uzbrojeni w wiedzę żołnierską najmłodsi dosłownie szturmem zdobyli wystawę klocków LEGO.

Jak zwykle bywa w takich przypadkach miło spędzone dni szybko minęły i trzeba było wracać do domów.

Fot. użyczone (UG Walim)

9 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica