Zapaśnicy rządzili w…

…hali Aqua-Zdroju w Wałbrzychu, a wszystko za sprawą rozgrywanego w tym obiekcie Puchar Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym, który był jednocześnie XVI Memoriałem Bogusława Dąbrowskiego. W zawodach wzięło udział 111 zawodników z 39 klubów.

Wśród tej licznej reprezentacji znalazło się 7 zawodników ZLKS Zagłębie Wałbrzych, prowadzonych przez trenera Michała Jóskowskiego. Nasi reprezentanci nie brylowali, ale zajęli kilka wysokich pozycji. Najlepiej spośród wszystkich wałbrzyszan wypadł Dawid Ferdynus, który w kat. 130 kg stanął na podium i zajął trzecie miejsce. Na piątej pozycji uplasował się Marcin Orliński w kat. 55 kg. Na tej samej lokacie turniej zakończył inny z reprezentantów Zagłębia Wałbrzych, Jakub Podolec, który walczył w wadze 67 kg.