Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Amatorzy jak zawodowi aktorzy

Owacjami na stojąco publiczność podziękowała Głuszyckiej Grupie Teatralnej „Po godzinach” za spektakl „Znowu wojna”, który można było zobaczyć w sobotę 19 maja w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Autorem scenariusza i reżyserem „Ziemi Obiecanej Włókniarzy II” jest Robert Delegiewicz, który wcielił się w rolę księdza Andrzeja. Na wałbrzyskiej scenie pojawili się niezawodni członkowie Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach”, wśród których znalazł się także burmistrz Roman Głód, grający po raz pierwszy postać Karola.

Spektakl osadzony w realiach stanu wojennego w Głuszycy przypomniał o wielu dramatycznych sytuacjach, o bezwzględności i terrorze władzy wobec jednostki, o nieustannie panującym strachu i niepewności jutra. Jednak widowisko dalekie jest od martyrologii. Szereg komicznych scen i zbiegów okoliczności, zabawne dialogi i przerysowane kreacje bohaterów sprawiają, że widownia wielokrotnie reaguje śmiechem. Na uwagę zasługuje świetna gra aktorów-amatorów, dla których pojawienie się na scenie teatralnej to realizacja życiowej pasji.

W spektaklu Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Znowu wojna” na wałbrzyskiej scenie wystąpili: Alina Mączyńska (Danuta), Urszula Mrozińska (Teresa), Małgorzata Drozdowska (Beata), Magdalena Kandefer (Grażyna), Agnieszka Hiszpańska (Jolanta), Edyta Popek (Julia), Agnieszka Musz (Katarzyna), Joanna Delegiewicz (Stanisławska), Iweta Głód (Izabela), Grzegorz Milczarek (Paweł), Mirosław Żołopa (Roman) oraz Roman Głód (Karol) i Robert Delegiewicz (ksiądz Karol), a także przedstawiciele najmłodszego pokolenia: Szymon Kwiatkowski, Paulina Litwinczuk, Szymon Sławik i Oliwier Mroziński.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

22 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica