Kultura, Polecamy

Bezustanny, rzecz o Jachimowiczu

Antoni Matuszkiewicz jest autorem książki pt. „Bezustanny. Wobec pisarstwa Mariana Jachimowicza”. Książka dostępna jest w Bibliotece pod Atlantami. 

matuszkiewicz

Praca wydana została przez Bibliotekę pod Atlantami w Wałbrzychu w Roku Mariana Jachimowicza. Witając autora podczas spotkania promocyjnego wiceprezydent miasta Zygmunt Nowaczyk mówił o samoświadomości regionu w kontekście twórczości bohatera opracowania i jej odbioru przez czytelników. To też podkreślił Antoni Matuszkiewicz.

Spotkanie prowadziła Sława Janiszewska. Prezentację wierszy Mariana Jachimowicza przygotowali uczniowie PG nr 13 w Wałbrzychu pod kierunkiem nauczycielki Janiny Chochłakiewicz.

Marian Jachimowicz urodził się na Kresach, na terenie dzisiejszej Ukrainy w 1906 roku. Zmarł w Wałbrzychu w 1999 roku, pochowany jest na cmentarzu komunalnym przy ul. Żeromskiego.

Antoni Matuszkiewicz z zawodu historyk jest pisarzem, członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Fot. Elżbieta Gargała

 

22 grudnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica