Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Delfinek dopłynie do Szczawna

W województwie ruszyła druga edycja „Dolnośląskiego Delfinka”, czyli programu, dzięki któremu w gminach powstają kryte pływalnie. Taki basen ma stanąć także w Szczawnie-Zdroju. Władze województwa przyznały ponad milion złotych dotacji na ten cel, a uzdrowisko stara się o dofinansowanie inwestycji jeszcze w ministerstwie sportu.

delfinek_szczawno

Pływalnia w Szczawnie miałaby powstać przy ul. Słonecznej 1 A w ramach kompleksu oświatowo-sportowo-rekreacyjnego (niedaleko wybudowanej niedawno hali sportowej – przyp. red.). Basen będzie służył do nauki pływania dzieci i młodzieży szkolnej. Inwestycja obejmie budowę krytej pływalni z niecką basenową, wyposażenie niecki oraz hali, powstanie szatni i pomieszczeń sanitarnych, a także zaplecza socjalnego i pomieszczenia technicznego.

Całkowity koszt realizowanych zadania szacowany jest na ok. 6 mln zł. – Do końca października otrzymamy decyzję o przyznaniu środków finansowych na poziomie około 2 milionów złotych, o które ubiegamy się z Ministerstwa Sportu i Turystyki – mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.

Na Dolnym Śląsku dzięki dotacji przyznanej przez władze województwa powstaną cztery pływalnie, wszystkie w ramach „Dolnośląskiego Delfinka”. Oprócz Szczawna także w Kątach Wrocławskich, Jeleniej Górze i Żmigrodzie. Każda gmina otrzyma dotację od samorządu województwa w wysokości 1,25 mln zł. Zakłada się, że baseny w tych miejscowościach powstaną do końca 2018 roku.

Fot. użyczone (UMWD)

19 października 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica