Długo to trwało, ale się udało

Aż pięciu meczów potrzebowała Victoria PWSZ, by zapewnić sobie utrzymanie w I lidze siatkówki. W decydującym spotkaniu w Częstochowie gracze z Wałbrzycha pokonali miejscowy Norwid 3:1. To oznacza, że podopieczni Przemysława Michalczyka pozostają w gronie pierwszoligowców.

victoria_warta

Fatalnie decydujące starcie play-out pod Jasną Górą rozpoczęli przyjezdni. Po kilku akcjach gracze z Częstochowy prowadzili 6:2, a po chwili było już 14:7 dla Norwida. Wałbrzyszanie grali spięci, popełniali momentami proste błędy. Wyglądali jakby nie udźwignęli ciężaru potyczki. Dlatego polegli w premierowej odsłonie do 17.

Zupełnie inaczej było w drugiej partii. Po wyrównanym początku (6:6) przewagę zaczęli zyskiwać podopieczni trenera Michalczyka, którzy odskoczyli na dystans 2-3 oczek. Tę przewagę udało się utrzymać przez kilka kolejnych minut, aż do chwili gdy Norwid zbliżył się do stanu 18:19. Wtedy naszym siatkarzom pomógł czas wzięty przez szkoleniowca Victorii PWSZ i wskazówki przekazane z ławki rezerwowych. Goście po krótkiej przerwie zbudowali bezpieczną przewagę i wygrali seta do 20. Podobny przebieg miała trzecia części. Najpierw grano punkt za punkt, a później inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy coraz pewniej czuli się w częstochowskiej hali. Dobre piłki rozdzielał Kamil Durski, a w ataku punkty zdobywali na przemian Mikołaj Szewczyk i Mateusz Frąc. Po trafieniu przez gospodarzy w taśmę siatkarze spod Chełmca triumfowali w trzecim secie ponownie do 20, a w meczu objęli prowadzenie 2:1.

W czwartej partii widać było nerwowość u miejscowych, którzy walczyli „o życie”. Grający konsekwentnie wałbrzyszanie byli górą 11:8 i 14:10. Potem wprawdzie podopiecznym trenera Michalczyka przytrafił się przestój i nagle zrobiło się 16:16, ale wtedy na zagrywce pojawił się Mariusz Magnuszewski. Dzięki niemu siatkarze Victorii PWSZ błyskawicznie odzyskali wysokie prowadzenie (16:20) i bez większych problemów „dowieźli” korzystny wynik do ostatniej wymiany. Triumf do 19 w tej odsłonie i wygrana w całym meczu 3:1 oznacza utrzymanie wałbrzyszan w I ligi. Gratulujemy, ale nerwów było przy tym co niemiara.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Victoria PWSZ Wałbrzych 1:3 (25:17, 20:25, 20:25, 19:25)

Victoria PWSZ: Szewczyk, Napiórkowski, Siwicki, Durski, Schamlewski, Zieliński, Obrębski (libero) oraz Frąc, Magnuszewski, Olszewski, Szydłowski (libero).