Kultura, Polecamy

Dyrektorzy Spektrum pokażą ulubione filmy

Po udanym pokazie „Ułaskawienia” organizatorzy rozpędzają się na pasie startowym prowadzącym do listopadowego Świdnickiego Festiwalu Filmowego Spektrum. 15 maja rusza „Director’s Cut” – nowy cykl pokazów, podczas których swoje autorskie wybory na ekranie pokazywać będą dyrektorzy wydarzenia: Paweł Kosuń i Lech Moliński.

Założeniem cyklu „Director’s Cut” jest prezentowanie zgromadzonej publiczności najlepszego kina artystycznego ostatnich kilku sezonów, należącego jednocześnie do prywatnego kanonu Pawła i Lecha. Na pierwszy ogień w nowej serii idzie „Wielkie piękno”, znakomity i głośny film Paolo Sorrentino, a także jeden z ulubieńców Pawła Kosunia. Seans odbędzie się w środę, 15 maja, o godzinie 18:00. Fabuła przedstawia losy starzejącego się dziennikarza Jepa Gambardelli, który przemierzając ulice Wiecznego Miasta, wspomina swoją pełną namiętności, acz bezpowrotnie utraconą młodość. W 2014 r. film Sorrentino zgarnął większość prestiżowych nagród w Europie (wraz z 4 Europejskimi Nagrodami Filmowymi: za najlepszy film, reżyserię, rolę aktorską i montaż), a także na świecie, wliczając Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Do dziś jest jednym z najczęściej prezentowanych publiczności obrazów dekady.
Po projekcji czeka nas rozmowa z Pawłem Kosuniem – dyrektorem Festiwalu i prezesem Wrocławskiej Fundacji Filmowej, a także producentem filmowym działającym w firmie Centrala Film. Zgodnie z założeniami cyklu „Director’s Cut” spotkanie poprowadzi Lech Moliński. W lipcu i sierpniu zapraszamy na projekcje plenerowe. 17 lipca zostanie zaprezentowany urzekający film dokumentalny „Twarze, plaże” Agnes Vardy i JR-a, a 14 sierpnia „Kwiat wiśni i czerwona fasola” Naomi Kawase, który będzie częścią cyklu „Director’s Cut”, tym razem z listy Lecha Molińskiego.
Seans odbędzie się w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Bilety na seans można nabyć w kasach Świdnickiego Ośrodka Kultury lub za pośrednictwem strony internetowej. Szczegóły można znaleźć w opisie wydarzenia na Facebooku.
Red. (ala)
Fot. użyczone/Wrocławska Fundacja Filmowa

14 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica