Polecamy, Sport

Historyczne bieganie

W Głuszycy po raz drugi rozegrano półmaraton górski Szlakiem Riese. Zwycięzcą został  Daniel Krasulak z Wrocławia z 01:29:04.7. W minioną niedzielę z Parku Jordanowskiego wystartowało ponad 200 zawodników.

????????????????????????????????????

Drugi na mecie w Parku Jordanowskim pojawił się Paweł Czerniak z Sosnówka (Karkonosz Running Team Szklarska Poręba) z czasem 01:29:44.7. Trzeci był Jan Wolański z Oławy (01:30:28.8.).

Uczestnicy mieli do pokonania 21,5 km oraz 755 metrów przewyższeń w Górach Sowich. W czasie półmaratonu biegacze mijali naziemne budowle kompleksów Podziemnego Miasta Osówka i Włodarza. Wcześniej o tajemniczym projekcie Riese, realizowanym w czasie II wojny światowej przez hitlerowców na terenie Gór Sowich, opowiadał w czasie wykładu w głuszyckim Centrum Kultury Jerzy Cera, wieloletni badacz historii kompleksu Riese i autor książek na temat tajemnic Gór Sowich. Po biegu zawodnicy mogli jeszcze zwiedzić podziemne budowle zlokalizowane wokół Osówki i Włodarza.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

8 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica