Aktualności, Polecamy

Książ kwitnącej wiśni

Japonia w Książu to wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło do zamku tysiące osób. Ponad 500 z nich wzięło udział w wydarzeniach dedykowanych, takich jak warsztaty kaligrafii i origami, plenerowa wystawa bonsai, a przede wszystkim pokaz mody wybitnego projektanta Usaburo Sato. Japonia zagościła w najpiękniejszym polskim zamku z okazji stulecia nawiązania przez Polskę i Japonię kontaktów dyplomatycznych.

Egzotyczna sobota w Książu upłynęła w doskonałej atmosferze także dzięki muzykom, którzy towarzyszyli projektantowi Usaburo Sato. Ich muzyka towarzysząca pokazowi mody nadała mu wyjątkowej, magicznej oprawy. Jako modele biorący udział w pokazie zostali zaangażowani japońscy przyjaciele designera, a także wałbrzyszanie, których poznał podczas wizyty w naszym mieście w ubiegłym roku.
Pokaz, który zgromadził ponad 300-sobową widownię odbył się na dziedzińcu honorowym Książa. Wśród gości tego wydarzenia znaleźli się m.in. wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska, przewodnicząca RM Wałbrzycha Maria Romańska, burmistrz Szczawna Zdroju Marek Fedoruk oraz członkowie rodziny von Hochberg, która panowała na Książu w latach 1509-1948. Z Niemiec przyjechali hrabia Peter von Hochberg (następca obecnej głowy rodu, księcia Bolko von Pless) wraz z żoną hrabiną Anne oraz synami Bolkiem i Albrechtem.
Wielką popularnością cieszyły się też warsztaty kaligrafii i origami, które odbywały się dawnych salach lekcyjnych małych Hochbergów na trzecim piętrze zamku, a także ekspozycja drzewek bonsai, które na co dzień można oglądać w wałbrzyskiej Palmiarni. Partnerami Zamku Książ w organizacji wydarzenia były wałbrzyskie fabryki Toyoty i NSK.
Fot. użyczone (Zamek Książ)

11 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica