Pierwsze „koty” pokonane

Drużyna futbolu amerykańskiego Miners Krause rozpoczęła rozgrywki II ligi nowego sezonu. Wałbrzyszanie na inaugurację wygrali na wyjeździe 17:7 z Jaguars Kąty Wrocławskie. Obie drużyny debiutują w tym roku w wyższej lidze.

Bardzo dobrze spotkanie rozpoczęli goście, którzy już w pierwszej kwarcie zameldowali się w end zone kotów. Po solowym biegu uczynił to quarterback Austin Stubbs, pochodzący z Pleasant Hill w amerykańskim stanie Iowa (6 punktów). Stubbs to doświadczony zawodnik, występujący już w najwyższych klasach rozgrywkowych w Europie, m.in. w Turcji (Yeditepe Eagles), czy Serbii (Jagodina Black Hornets). Za jeden punkt wynik podwyższył running back Sebastian Narnicki, odpowiadający w ekipie z Wałbrzycha także za kopanie piłki (7:0). Mimo zaciętej walki na zalanym słońcem boisku, w drugiej kwarcie żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku. Po przerwie i zmianie stron w polu punktowym po wspaniałym drivie, touchdown zdobył Narnicki i po chwili podwyższył kopnięciem na bramkę ustalając wynik 14:0 dla Miners Krause Wałbrzych.
Zdesperowani zawodnicy Jaguars poderwali się do walki, czego efektem było przyłożenie Stanisława Werstlera po podaniu od Aleksandra Dądy. Celnie futbolówkę kopnął na bramkę także Mariusz Chwastyk (14:7). Gospodarze znów mieli szansę na zdobycie punktów wyrównujących, jednak mimo, że w składzie tej drużyny było wielu zawodników z Wrocław Panthers B nie udała im się ta sztuka. Po wspaniałym interception (przechwycie) młodego Kacpra Chryplewicza, wałbrzyszanie zaatakowali ponownie, wynikiem czego była zmiana wyniku po field goal’u (kopnięciu z pola) Narnickiego, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Spotkanie dwóch beniaminków II ligi zakończyło się zwycięstwem Miners Krause Wałbrzych 17:7.
– Nasza defensywa zagrała bardzo dobre zawody, powstrzymując wielokrotnie ofensywę Jaguars, która składa się z wielu solidnych zawodników. W ofensywie każdy zagrał na wysokim poziomie, momentami było nerwowo, jak to w pierwszych meczach bywa. Gdy jednak robiliśmy swoje, szło nam bardzo dobrze. Dobre decyzje w ataku, dobrze dobrane zagrywki i mogliśmy świętować zwycięstwo – mówi Paweł Sołtysiak, trener główny Miners Wałbrzych.
Rewanżowe spotkanie obu drużyn odbędzie się w Wałbrzychu na boisku Aqua-Zdroju przy ul. Ratuszowej 20 lipca.