Kultura, Polecamy

Gdzie żywioł jest tylko pretekstem

Wystawa zbiorowa fotografów National Geographic Polska po raz pierwszy w Wałbrzychu! Marek Arcimowicz, Paweł Młodkowski, Mikołaj Nowacki i Marcin Zaborowski – zabiorą nas w niesamowitą podróż malowaną zdjęciami.

„Żywioły/woda” to pierwsza wystawa zbiorowa kolektywu fotografów National Geographic Polska. Czterech autorów, których łączy charakter pracy – są fotoreporterami. Cztery zupełnie inne miejsca, opowieści, spojrzenia. Historie bliskie i dalekie, w Polsce lub na przysłowiowym końcu świata. Czasem skupione na bohaterach (zbiorowych): plemię Badjao czy Rohingjowie, gdzie żywioł jest jedynie pretekstem do zatrzymania się nad historią. Czasem to sama woda jest bohaterką główną – jej formy i tętniące nad nią życie. Każdy z autorów zupełnie inaczej opowiada swoją historię, wyjaśnia i dopowiada słowami. Na wernisaż zapraszamy 11 czerwca do Starej Kopalni o godz. 18.00. Wstęp wolny.
Wystawa jest częścią wyjątkowego projektu czyli festiwalu fotografii Fotocamp, którego pomysłodawcą i organizatorem jest wałbrzyszanin Marek Arcimowicz. Fenomenem tego wydarzenia jest jego otwarta formuła, która sprawia, że to jedyny taki festiwal na mapie Polski. Podczas prelekcji, dyskusji, warsztatów, przeglądów portfolio każdy uczestnik może porozmawiać ze swoim ulubionym fotografem, nierzadko mistrzem znanym z najlepszych galerii i topowych tytułów prasowych. Każdy może pokazać zdjęcia czy przedyskutować temat, nad którym pracuje. Tutaj często zaciera się granica mistrz-uczeń, obie strony otwierają się na siebie.
Fot. użyczone (Stara Kopalnia)

11 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica