Mistrz karate z Wałbrzycha

Dwa medale z mistrzostw Polski, które były też turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy w karate shinkyokushin, przywieźli wałbrzyszanie Reprezentanci UKKS OBI zdobyli złoty i brązowy medal. Na najwyższym stopniu podium stanął Dominik Obuchowski, a brąz wywalczył Krystian Raś.

Na mistrzostwach w Turku stawiło się 236 najlepszych polskich zawodników z 50 klubów, którzy zmierzyli się w dwóch konkurencjach – kata i kumite. Na mistrzostwa pojechało także dwóch zawodników z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI Wałbrzycha. Obaj wystartowali w konkurencji kumite (walki).

Dominik Obuchowski startował w kategorii kadet – 75 kg (wiek 15-16 lat), w której zdobył tytuł mistrza Polski oraz wywalczył kwalifikacje do mistrzostw Europy. Wałbrzyszanin wygrał wszystkie swoje walki przez wazari. Choć przeciwnicy byli wymagający, to jednak  wieloletnie doświadczenie Dominika Obuchowskiego zaprocentowało (zawodnik trenuje od 11 lat). Dzięki mistrzostwu Polski Obuchowski będzie reprezentował Polskę oraz Wałbrzych na czerwcowych mistrzostwach Europy w Pradze.

Drugim reprezentantem UKKS OBI na mistrzostwach Polski był Krystian Raś, który również wystartował w kumie, ale w kategorii kadet + 75kg (15-16 lat) i podobnie jak jego klubowy kolega stanął na podium. Z tym, że na jego najniższym stopniu. Brązowy medalRasia nie wystarczył do wywalczenia przepustki na ME, którą otrzymywali tylko mistrzowie i wicemistrzowie Polski.

Na co dzień trenerem w UKKS OBI, jest sensei Tomasz Obuchowski, który na MP był sędzią na tatami seniorów, a trenerem przygotowującym do wyjścia wałbrzyskich zawodników była senpai Agnieszka Obuchowska.