Aktualności, Polecamy

Na tym festiwalu trzeba być

Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach i Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zapraszają na jedno z ostatnich wydarzeń przed zimową przerwą. W Wojsławickim Arboretum, w niedzielę, 7 października, odbędzie się VIII Śląski Festiwal Kapusty.

Jesień w wielu gospodarstwach domowych to wciąż czas przygotowywania zapasów na zimę. Kiszenie kapusty ma wielowiekową tradycję. Dawniej kapusta kiszona miała dużo większe znaczenie, bo ratowała ludzi od głodu na przednówku. Dziś doceniana za walory tak smakowe jak i zdrowotne stanowi nadal ważny składnik naszej zimowej diety.
W wojsławickim Arboretum będziemy mogli zobaczyć – impreza rozpocznie się 7 października o godzinie 12.00 – jak kisi się kapustę w wielkich beczkach, spróbować świeżego soku wyciskanego z ubijanych, poszatkowanych liści, posłuchać piosenek biesiadnych i zobaczyć tańczącą niemczańską młodzież z Zespołu „Joanki”. Tradycyjnie odbędzie się kiermasz i degustacja potraw z kapustą w roli głównej – tym razem w wykonaniu dietetyków z Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie. Roślinność, już w jesiennej aurze, piękna kolorami jesieni, zachęca do spacerów.
Fot. użyczone/Tomasz Dymny

4 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica