Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

Nie tylko gulasz, ale i grill

Kuszące zapachy gotujących się w bograczach gulaszy, rozchodzący się dym z palenisk grilli, doskonała zabawa i niezapomniana atmosfera, pełna śmiechu i radości. Tak wyglądał kulinarny festiwal, który zorganizowano w Parku Jordanowskim w Walimiu.

Dziewięć zespołów gotowało gulasz, biorąc udział w konkursie na ten najlepszy. Ale nowością było to, że przygotowano również potrawy z grilla. Wójt gminy Adam Hausman oprócz wspaniałego gulaszu, który serwuje co roku, zaskoczył wszystkich pyszną karkówką, piersiami z kurczaka w majonezie i krewetkami.
Pomysłów na przygotowanie wyjątkowych potraw było mnóstwo, a przy stanowiskach konkursowych uwijano się doprawiając, mieszając i kosztując bulgoczące wywary. Najmłodsi brali udział w zabawach zorganizowanych przez profesjonalne animatorki, a wesołe sowy z gminy Walim, zaglądając do kociołków, zachęcały do wspólnej zabawy i z przyjemnością pozowały do zdjęć. Dodatkowo z okazji Dnia Ojca zorganizowano loterię, w której do wygrania były cenne nagrody.
Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, ponieważ każda z przygotowanych potraw zachwycała smakiem i mistrzostwem wykonania. Od mocno mięsnych i ostrych, po aromatyczne, półsłodkie i delikatne gulasze. Nie tylko jury mogło spróbować potrwa. Wywarów starczyło dla wszystkich, a dania z grilla serwowane były do późnego popołudnia. Tradycyjnie wójt Walimia Adam Hausman swój gulasz serwował z lubczykiem.
Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, poza konkursem, przyznało szczególne wyróżnienie dla Walimia Rajdowego za wspaniałe hamburgery z grilla. Jury wyróżniło ponadto dwa gulasze – autobusiarza i gulasz z dzika. Pierwsze miejsce przyznano z kolei za „Tajemniczy kociołek” Restauracji Osówka, drugie miejsce zdobył „Gulasz Rudej” – przygotowany przez Danutę Lewandowską, a na trzeciej pozycji sklasyfikowano „Biały gulasz” Walimia Rajdowego.
Po doznaniach kulinarnych przyszedł czas na zabawę przy muzyce zespołów Laser i Gentlemans i szaleństwa pod chmurką.
Fot. użyczone (UG Walim)

25 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica