Rewanże rozpoczęte na plus

Siatkarze z Wałbrzycha nie zwalniają tempa. Triumfowali w kolejnym spotkaniu w swojej grupie II ligi. MKS Aqua-Zdrój wygrał bez straty seta z Ikarem Legnica. Z 26 pkt na koncie podopieczni Janusza Bułkowskiego pewnie przewodzą w tabeli.

Potyczka z legniczanami rozpoczęła rundę rewanżową drugoligowych siatkarzy. Gospodarze przystąpili do meczu z mocnym postanowieniem zdobycia kompletu punktów – najlepiej w trzsetowym boju.

Scenariusz pierwszej partii potwierdził te założenia. Od stanu 4:4 miejscowi zdobyli 4 oczka z rzędu i wyszli na prowadzenie 8:4. Gracze Aqua-Zdroju bardzo dobrze spisywali się w polu zagrywki, silnymi serwisami sprawiając duże problemy rywalom. Kilka oczek przewagi wałbrzyszan utrzymywało się przez kolejne fragmenty premierowego seta. Później gracze trenera Janusza Bułkowskiego zaczęli powiększać dystans dzielący oba zespoły, a po asie serwisowym Adama Kąckiego gospodarze byli górą już 22:14. Ostatecznie nasi wygrali tę partię do 16.

Drugą część zdecydowanie lepiej rozpoczęli legniczanie, którzy po kilku wymianach wygrywali 5:2. Potem wałbrzyszanom udało się dojść przeciwników i dograć do stan 10:10, po czym znów kilka oczek przewagi wypracowali goście prowadząc w pewnym momencie 18:14. Gdy w końcówce tej partii Ikar wygrywał 22:19, wydawało się, że po chwili będziemy mieli remis w setach. Tymczasem zryw graczy Aqua-Zdroju pozwolił im wyrównać 23:23, a za chwile obronić nawet setbola. W grze na przewagi lepsi okazali się gospodarze, którzy triumfowali w tej partii do 29.

Początek trzeciego seta był wyrównany (6:6). Od tego stanu warunki gry zaczęli dyktować podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego, którzy wyszli na wysokie prowadzenie 16:10 i w pełni zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Tę bezpieczną przewagę wałbrzyszanie utrzymali do samego końca i zasłużenie zwyciężyli w cały meczu za 3 punkty.

MKS Aqua-Zdrój – Ikar Legnica 3:0 (25:16, 31:29, 25:18)

MKS Aqua-Zdrój: Zieliński, Kącki, Szczygielski, Nowak, Szablewski, Kulik, Szydłowski (libero) oraz Olszewski, Bocianowski, Dereń.