Aktualności, Polecamy

Sobięcin ma moc!

Spacer historyczny po dzielnicy, uroczyste otwarcie drogi w parku im. Tadeusza Kościuszki, piękne dekoracje, super program artystyczny, strefa zabaw i konkursów dla dzieci, warsztaty dla całych rodzin… Takie atrakcje czekały na tych, którzy w minioną sobotę wzięli udział w wydarzeniu z cyklu „Urodziny ulicy…”. W dzielnicy Sobięcin bawiono się przy ul. Karkonoskiej.

Świętowanie w dzielnicy Sobięcin tradycyjnie rozpoczęło się o godz. 11.00 spacerem historycznym, w którym grupa ponad 50 osób wspólnie z przewodnikiem Mateuszem Mykytyszynem, prezesem Fundacji Księżnej Daisy von Pless, przez dwie godziny poznawała najciekawsze zakątki tej części miasta.

Po spacerze prezydent miasta Roman Szełemej, dyr. Zespołu Szkół nr 3 Waldemar Sęczyk oraz radny Marek Dolat, otworzyli nową drogę w parku. Inwestycja została zrealizowana w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego.

Oficjalną część „Urodzin ulicy Karkonoskiej” zaakcentował poczęstunek porzeczkowo-śmietankowym tortem. Partnerstwo Lokalne działające na rzecz Sobięcina wraz z Biurem Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego przygotowali jak zwykle mnóstwo atrakcji, m.in. mini koncert bębniarski „Dźwięki z ręki”, występ chóru ZS nr 3, piękne granie i śpiewanie młodzieży
z „Azymutu” oraz dzieci z ZSP nr 1, wspólna Zumba, konkursy plastyczne i sportowe. Można było podejrzeć życie pszczół, pomalować i zostawić w parku kamień z pozytywnym przesłaniem, ulepić z masy solnej Liczyrzepę lub wyrazić siebie na mandali z tytułem „Karkonoska”. W loterii RWS Sobięcin wygrywał każdy los, obecny był również gość specjalny – przedstawiciel Stowarzyszenia Gwarków KWK „Victoria”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko konsultacyjne dot. opracowywanej koncepcji programowo-przestrzennej i kiermasz książek z biblioteki. Nie zabrakło też poczęstunku – czekały kiełbaski z grilla, cud grochówka, zdrowa woda z Wodociągów Wałbrzych oraz wata cukrowa.

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwała policja oraz straż miejska wraz z uwielbianym przez wszystkich Inspektorem Krukiem.

Sobięcin pokazał, że posiada ogromny potencjał i moc. Naładowani pozytywną energią już dziś zapraszamy na kolejne spacery i wspólne świętowanie na kolejnych wałbrzyskich ulicach we wrześniu.

Fot. użyczone (UM Wałbrzych)

20 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica