Na sygnale, Polecamy

Sprawca rozboju zatrzymany

W ręce policji wpadł 23-letni wałbrzyszanin, który dokonał rozboju na innym mieszkańcu miasta. Napastnik najpierw dotkliwie pobił pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami.

Do zdarzenia doszło ostatniego dnia stycznia około godz. 17:45. To wtedy mundurowi otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym przy ul. Kościuszki w Szczawnie-Zdroju. Pokrzywdzony zeznał, że został uderzony w głowę, a gdy przewrócił się na ziemię, był kopany po całym ciele. Napadniętemu 25-latkowi skradziono mienie o wartości 1700 zł.

Funkcjonariusze szybko ustalili, kto jest sprawcą i rozpoczęli jego poszukiwania. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia przy ul. Reja w Wałbrzychu. Podejrzany przyznał się do winy i wskazał miejsce, w którym ukrył skradzione przedmioty. W wyniku przeszukania policjanci odnaleźli portfel z dokumentami oraz telefon.

Napastnik za rozbój odpowie przed sądem za rozbój. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat 12. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował wobec 23-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 3 tys. zł.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

5 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica