Kultura, Polecamy

Sztuka jest energią

Spotkania ze światowej klasy twórcami. Performanse na przystanku, ulicy, w parku. W pełnym słońcu lub podczas całkowitego zaćmienia Księżyca. Spacery ornitologiczne o świcie. Tak wyglądał 8 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Efemerycznej Konteksty w Sokołowsku.

Festiwal odbywał się pod hasłem „Obce ciało”. – Chcemy porozmawiać o artystach i sztuce jako obcym ciele w tkance społecznej i kulturowej. Zadajemy pytanie, czy rzeczywiście artyści i sztuka są obcym ciałem czy może nie i jak to uczynić, by tym obcym ciałem przestali być – wyjaśniała ideę Małgorzata Sady, kurator Kontekstów. Bohaterem tegorocznej edycji był Józef Robakowski, nestor polskiej sztuki, autor pionierskich realizacji artystycznych. Twórca z powodu ciężkiej choroby nie mógł przyjechać do Sokołowska. Jego najnowszą, zapowiadaną wystawę „Krew facebooka” widzowie prawdopodobnie zobaczą w przyszłym roku. Zamiast niej organizatorzy zaproponowali tak ważne filmy jego autorstwa jak: „Manifest energetyczny” (w nim pada zdanie „Chcę Wam wszystkim powiedzieć, że sztuka jest energią”), „Uwaga: Światło!”, „Rynek”. Istotną część programu stanowiły prace młodych adeptów sztuki inspirowane drogą artystyczną Robakowskiego.

Obszerna relacja z Kontekstów w ostatnim wydaniu Tygodnika Wałbrzyskiego, który ukazał się w poniedziałek, 6 sierpnia.

Alicja Śliwa

Fot. użyczone/FB Sokołowsko Laboratorium Kultury/Kazimierz Ździebło

8 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica